Jankos
fot. Riot Games

G2 powalczy jutro o awans do fazy grupowej Worlds 2018

Już jutro będziemy mogli oglądać ostatnie dwa spotkania fazy play-in Worlds 2018. W pierwszym z nich trzecia drużyna Europy – G2 Esports zmierzy się z graczami z Ameryki Łacińskiej, czyli Infinity eSports. W drugim pojedynku tajwańskie G-Rex podejmie rywalizację z tureckim SuperMassive. Podobnie jak dzisiaj obydwa mecze zostaną rozegrane w formacie BO5.

G2 Esports vs
6:00
Infinity eSports

Nie ma wątpliwości, kto w tej batalii jest faworytem. G2 mimo średniego pierwszego dnia wspaniale odbudowało się i gra reprezentantów Starego Kontynentu we czwartek wyglądała już o wiele lepiej. Bardzo cieszy dobra postawa Marcina „Jankosa” Jankowskiego, który daje drużynie dużo więcej, niż podczas rozgrywek EU LCS. Przez ostatnie 3 mecze wspaniale prezentował się także Petter „Hjarnan” Freyschuss, który przy 20 zabójstwach i 13 asystach tylko raz oglądał szary ekran.

Gracze Infinity eSports zaprezentowali się ponad swoje oczekiwania. Zdołali oni urwać mapę zdecydowanemu faworytowi grupy A, czyli EDward Gaming oraz wygrać mecz z Dire Wolves, dzięki czemu awansowali do finałów pomimo wyniku 0-2 po pierwszym dniu. Nikt nie oczekuje od nich niespodzianki, ale jak już pokazali, mogą ją sprawić.

G-Rex vs
10:00
SuperMassive

G-Rex poradziło sobie w grupie bez większych problemów. W przeciwieństwie do G2 Esports, reprezentanci LMS zdołali wygrać wszystkie 4 mecze. Co więcej, podopieczni Fu „Weia” Chien-Weia musieli zmierzyć się z Gambit Gaming, które było uważane za najtrudniejszego rywala losowanego z drugiego koszyka. Każdy inny wynik niż zwycięstwo i awans do fazy grupowej będzie dla nich katastrofą.

SuperMassive, podobnie jak Infinity eSports, sprawiło dosyć dużą niespodziankę. Po pierwszym dniu zmagań formacja ta zajmowała pierwsze miejsce w grupie B przed G2 Esports oraz Ascension Gaming. Nie udało jej się jednak utrzymać tej lokaty po dniu drugim i po dogrywce z Europejczykami turecko-koreański zespół musiał zadowolić się drugą pozycją w swoim zbiorze.

Wszystkie spotkania Worlds 2018 możecie oglądać tutaj. Rozgrywki możecie śledzić także w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polak w Overwatch League?

Dotychczas Overwatch League wydawało się ligą zamkniętą raczej na rynek Amerykański oraz Azjatycki. Co prawda w rozgrywkach brała udział jedna drużyna...