fot. DreamHack/Jennika Ojala

Team Russia wygrywa regionalne eliminacje do WESG

Na światowych finałach World Electronic Sports Games 2017 w marcu tego roku Team Russia zajął trzecie miejsce. Tym samym zespół zgarnął 150 tysięcy dolarów do podziału pomiędzy zawodników. Dzisiejsze zwycięstwo z forZe w finale regionalnych kwalifikacji zapewniło ekipie Mikhaila „Dosi” Stolyarova miejsce na kolejnych światowych finałach. Rosjanie dołączyli tym samym do CyberZen, które jako pierwsze dokonało tego wyczynu.

Względem ostatniej edycji, w składzie Teamu Russia doszło do jednej roszady personalnej. Denisa „electronica” Sharipova zastąpił jego kolega z drużyny, Egor „flamie” Vasilyev. Decydujący pojedynek z forZe zakończył się w stosunku 2:0, lecz wynik nie oddawał w pełni przebiegu rozgrywki. Na obu mapach Team Russia musiał wspiąć się na wyżyny umiejętności, aby odnieść końcowy triumf. Co ciekawe, to spotkanie zostało rozegrane na LAN-ie zorganizowanym przez HP Omen. Oprócz miejsca na WESG 2018 World Finals Team Russia za to zwycięstwo zdobył czek na 6 tysięcy dolarów. Przegranym przypadła kwota o połowę mniejsza.

WESG to rozgrywki z największą pulą nagród w uniwersum CS:GO. Światowe finały tych rozgrywek będą miały miejsce w marcu przyszłego roku. Obrońcą tytułu jest Fnatic.

Skład Teamu Russia prezentuje się następująco:

  • Mikhail „Dosia” Stolyarov
  • Egor „flamie” Vasilyev
  • Dmitry „hooch” Bogdanov
  • Denis „seized” Kostin
  • Georgi „WorldEdit” Yaskin
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro snatchie

Virtus.pro nie zagra na IEM Chicago! Red Reserve lepsze w GG.BET Shuffle

Za nami decydujące starcie grupy D GG.BET Shuffle. Zawodnicy Red Reserve mieli nieco ułatwione zadanie, gdyż organizatorzy za brak porażek w fazie gru...