fot. Riot Games

Czterech ukaranych, dwunastu z ostrzeżeniem – uczestnicy Worldsów znów łamią regulamin

Społeczność League of Legends nie bez powodu jest uważana za jedną z najbardziej toksycznych ze wszystkich w esporcie. Mimo wszystko włodarze profesjonalnych rozgrywek oczekują od zawodowców przestrzegania wszelkich zasad oraz dawania przykładu graczom, których spotykają w solo kolejce i innych rozgrywkach. Ci jednak nie zawsze prezentują wysoki poziom kultury osobistej i często dają się ponieść emocjom. Dzisiejszego poranka na stronie lolesports.com pojawiła się informacja na temat kolejnych kar dla profesjonalistów, pośród których znaleźli się m.in. Jian „Uzi” Zihao oraz Danil „Diamondprox” Reshetnikov.

Riot Games kolejny raz przeprowadziło rutynową kontrolę zachowania na kontach zawodowych graczy, która obnażyła tendencję do wulgarnego i negatywnego zachowania w zwykłych meczach aż szesnastu uczestników profesjonalnych rozgrywek. We wrześniu zawodnicy i członkowie sztabów szkoleniowych zachowywali się niezgodnie z regulaminem podczas gier solo queue, obrażając innych graczy i przeszkadzając im w potyczkach. Aż dwunastu z nich otrzymało formalne ostrzeżenie, przez co każde kolejne przewinienie zakończy się karą pieniężną lub zawieszeniem. Poniżej prezentujemy listę ukaranych ostrzeżeniem profesjonalistów:

 • Daniele „Jiizuke” Di Mauro (Team Vitality)
 • Amadeu „Attila” Carvalho (Team Vitality)
 • Minkook „Dreams” Han (Team Vitality)
 • Luka „Perkz” Perkovic (G2 Esports)
 • Petter „Hjarnan” Freyschuss (G2 Esports)
 • Dennis „Svenskeren” Johnsen (Cloud9)
 • Stanislav „Lodik” Kornelyuk (Gambit Esports)
 • Zhen-Ning „Ning” Gao (Invictis Gaming)
 • Uijin „Rookie” Song (Invictis Gaming)
 • Li “4LivcloveR” Zhe (EDward Gaming)
 • Jaeha „Mowgly” Lee (Afreeca Freecs)
 • Hyesung „Comet” Lim (Afreeca Freecs)

Czwórka profesjonalistów znacząco przekroczyła granicę dobrego smaku i zasłużyła sobie na kary pieniężne. Pierwszym z ukaranych jest dżungler Gambit Esports, Diamondprox, który był zgłaszany w wielu grach za toksyczne zachowanie. To już drugie tego typu przewienienie w tym roku, bowiem na początku roku Reshetnikov otrzymał formalne ostrzeżenie za wulgarne zachowanie od włodarzy LCL, wobec czego Riot Games musiało zareagować w ten, a nie inny sposób i zawodnik Gambit został zobowiązany do zapłacenia 1 000 dolarów. Taką samą kwotą „nagrodzony” został Seunglok „TheShy” Kang, który nie tylko zachowywał się w negatywny sposób, ale także specjalnie umierał w grach i celowo przeszkadzał swoim sojusznikom.

Co ciekawe toksyczne zachowanie to nie tylko domena profesjonalnych graczy, ale i szkoleniowców, a już na pewno Yeonsunga „iloveoova” Choi’a. Główny trener Afreeca Freecs został zgłoszony za wyzywanie innych graczy w niemalże 80 potyczkach rankingowych, co stanowi ponad 70% rozegranych przez niego meczów. Przy podejmowaniu decyzji o nałożeniu kary Riot Games zwróciło również uwagę na poprzednie występki Choi’a w LCK, przez co trener AFR będzie musiał zapłacić 1 500 dolarów.

Największą karę pieniężną, bo wynoszącą aż 2 000 dolarów, otrzymał marksman Royal Never Give Up, czyli Uzi. Podczas bootcampu w Korei Południowej Chińczyk nie prezentował sportowego zachowania, przeszkadzając celowo swoim kolegom z drużyny czy też umyślnie umierając. Dodatkowo Riot Games dowiedziało się, że Uzi nie używał zarejestrowanego przez siebie konta, co znaczy że marksman RNG dopuścił się account sharingu albo zakupił konto. Takie zachowanie jest piętnowane przez Riot od wielu lat, dlatego też Uzi otrzymał największą karę ze wszystkich.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy rozstrzygnięcia SUPER GAME e-sport w Koninie

Tym razem SUPER GAME e-sport przeniosło się do Konina, gdzie w ostatni weekend byliśmy świadkami kolejnej odsłony rywalizacji w ramach LG Mistrzostw P...