Team Vitality
fot. Riot Games

Kolejna niespodzianka z udziałem Polaków! Team Vitality pokonuje obrońców tytułu!

Lepszego dnia zarówno fani Polaków na Worlds, jak i całej Europy nie mogli sobie wyobrazić. Niebywały sukces G2 Esports powtórzył Team Vitality, który pokonał Gen.G w ostatnim meczu pierwszego dnia fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw. Dzięki temu zespół Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego i Mateusza „Kikisa” Szkudlarka zajął pierwsze miejsce w grupie B razem z Royal Never Give Up.

Gen.G 0:1 Team Vitality

Team Vitality dość zaskakująco zdecydował się na wybór Ekko na środkową aleję. Mimo udanego startu to właśnie Daniele „Jiizuke” di Mauro oddał pierwszą krew, a chwilę później z życiem pożegnali się również Kikis i Jactroll. Choć Vitality w końcu znalazło pierwszą eliminację, to wkrótce po tym ponownie przegrało teamfight. Jeszcze przed upływem kwadransa Gen.G zdobyło pierwszą wieżę i umocniło się na prowadzeniu.

Gdy sytuacja Vitality stawała się coraz mroczniejsza, nadzieję fanów podopieczni Jacoba „YamatoCannona” Mebdiego rozpalili ponownie w 20. minucie. Świetnie rozegrany teamfight zakończył się śmiercią czterech zawodników Gen.G, dzięki czemu deficyt w złocie znacząco stopniał. Sześć minut później kolejna wygrana walka nie tylko wysunęła Jactrolla i kompanów na prowadzenie, ale również zapewniła im Barona. Z czasem przewaga zaczęła wyślizgiwać się z rąk zespołu naszych rodaków, ale Baron podebrany rywalom przez Kikisa zapewnił kolejne minuty dominacji Vitality. W 44. minucie ekipa z Europy wykonała to, do czego nas przyzwyczaiła – backdoor. Podczas, gdy Gen.G było skoncentrowane na Starszym Smoku, Jiizuke i Amadeu „Attila” Carvalho samodzielnie przypieczętowali zwycięstwo Vitality.

To było ostatnie starcie w ramach Worlds 2018 zaplanowane na dzisiaj. Mistrzostwa Świata wracają już jutro o 10:00, a drugą rundę zmagań zainauguruje starcie Flash Wolves z Afreeca Freecs. Podobnie jak dzisiaj, w akcji zobaczymy wszystkich naszych rodaków. Około godziny 11:00 rozpocznie się mecz G2 Esports z Phong Vũ Buffalo, a na 14:00 zaplanowane jest spotkanie Teamu Vitality z Cloud9. Pełny harmonogram zawodów znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
RNG Uzi

Worlds 2018: Cloud9 bez szans w meczu z Royal Never Give Up

Koniec pierwszego meczu grupy B na Worlds 2018. Royal Never Give Up dość gładko rozprawiło się z Cloud9 i po zaledwie 25-minutowej potyczce zapisało n...