mousesports Snax
fot. ESL/Helena Kristiansson

Od 2:0 do 2:3 – mousesports odpada z StarSeries i-League

Wszystko wskazywało na to, że Janusz „Snax” Pogorzelski i jego mousesports bez problemu zaliczą awans do fazy play-off, gdy po dwóch spotkaniach legitymowali się bilansem 2-0. Nic bardziej mylnego. Międzynarodowy skład dopadł kryzys, zwieńczony porażką z BIG w obfitującym w emocje decydującym meczu pierwszego etapu StarSeries i-League Season 6. Wygrana pozwoliła legendom ostatniego Majora zameldować się w ćwierćfinale, natomiast popularne Myszy mogą pakować się do domu.

BIG 19 : 17 mousesports

(StarSeries i-League S6 – 5. runda)
 (4) 19
13 Train 2 17 (2)
2 13

Na pewno nie na taki początek decydującej batalii liczyło mousesports. Zespół z Polakiem w składzie rozpoczął od przegranej pistoletówki, ale w myśl obowiązujących jeszcze na turnieju w Kijowie zasad otrzymał tylko 1400$ i zmuszony był zagrać rundę eko. Ta nie przyniosła żadnej niespodzianki, ale co gorsza, Myszy nie radziły sobie także przy lepszym wyposażeniu, oddając jeden po drugim punkcie swoim rywalom. Dopiero siódma potyczka przyniosła Snaxowi i kolegom premierowe zwycięstwo. Sytuacja ekonomiczna dalej była jednak daleka od idealnej, co ponownie wykorzystało BIG. Czwórka Niemców wspierana przez Brytyjczyka do końca pierwszej połowy kontynuowała skuteczną obronę, która przełożyła się na prowadzenie aż 13:2.

Nadzieje na korzystny wynik przywróciła runda pistoletowa. W niej tym razem triumfowało mousesports, a premierowa wygrana po zmianie stron okazała się pierwszym krokiem do redukcji części strat. Podopieczni Sergey’a „Imbta” Bezhanova poszli za ciosem, rozpoczynając naprawdę solidną serię punktową. Ta wydawało się, że będzie trwała w nieskończoność. BIG nie miało w zasadzie nic do powiedzenia aż do 25. rundy, kiedy to wreszcie passa przeciwnika została przełamana. Ogromna zaliczka z pierwszej odsłony meczu okazała się jednak niewystarczająca, bowiem mousesports doprowadziło do dogrywki. W niej po stronie broniącej ekipa naszego rodaka była liderem, jednak trzy rundy wygrane przez BIG po krótkiej przerwie zagwarantowały legendom Majora heroiczną wygraną.

W ćwierćfinale ukraińskiego turnieju ciągle wolne są dwa miejsca. Kwestia przydziału tych spotów zostanie rozstrzygnięta w najbliższych godzinach. Za chwile w kolejnym starciu ekip z bilansem 2-2 powalczą The Imperial oraz North. Anglojęzyczna transmisja z tego starcia zostanie przeprowadzona na tym kanale.  Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro MICHU

Team Spirit bez szans. Virtus.pro z kolejnym zwycięstwem w ESEA MDL

Zakończył się czwarty mecz Virtus.pro rozgrywany w ramach 29. sezonu ESEA Mountain Dew League. Tym razem przeciwnikami Polaków zostali reprezentanci T...