fot. ESL/Carlton Beener

Ujawniono grupy 2. sezonu ESL LA League

Organizatorzy drugiego sezonu ESL LA League, czyli południowoamerykańskiej odsłony ESL Pro League, ujawnili nam nieco więcej szczegółów związanych ze swoimi rozgrywkami. Poznaliśmy także dokładny podział na grupy, w jakich mierzyć się ze sobą będą poszczególni uczestnicy.

Właśnie, grupy. W porównaniu do poprzedniej edycji, w której zmagania toczone były systemem „każdy z każdym”, tym razem postanowiono zastosować podział na dwa oddzielne zbiory. A w nich, wzorem imprez z cyklu DreamHack Open, rywalizacja odbywać się będzie z zastosowaniem drabinki pojedynczej eliminacji, jednak wszystkie mecze rozgrywane będą w formacie BO3. Ostatecznie awans do play-offów uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup.

Sporą zmianę widzimy również na liście uczestników. Swoje sloty z sezonu pierwszego zachowały tylko cztery zespoły – Isurus Gaming, Sharks Esports, Team Wild i W7M Gaming. Z kolei Imperial e-Sports i Santos e-Sports awansowały do LA League dzięki dobrej grze w ostatniej edycji ESL Brasil Premier League. Pozostałe dwa miejsca zapełnione zostaną natomiast dzięki nierozegranym jeszcze eliminacjom.

Na ten moment podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
Isurus Gaming Imperial e-Sports
Santos e-Sports Team Wild
Sharks Esports W7M Gaming
eliminacje eliminacje

Drugi sezon ESL LA League rozpocznie się 29 października i potrwa do 7 listopada. Ostatecznie dwójka finalistów rozgrywek zapewni sobie udział w finałowym meczu południowoamerykańskiej ESL Pro League Season 8, który będzie miały miejsce w ESL Brazil Studios w São Paulo. Zwycięzca tego pojedynku wystąpi na lanowych finałach Pro Ligi w Odense.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Kikis

Dziś kolejne pojedynki Polaków na Worlds 2018

Po wczorajszych wspaniałych występach dwóch europejskich drużyn na Worlds 2018, dzisiaj swoją okazję do dobrego zaprezentowania się będzie miała trzec...