Jankos
fot. Riot Games

G2 Esports przegrywa z Phong Vũ Buffalo i spada na trzecie miejsce w grupie A

Po zaskakującym wyniku meczu G2 Esports z Afreeca Freecs fani Marcina „Jankosa” Jankowskiego i jego zespołu liczyli na powtórkę w dzisiejszym meczu. Phong Vũ Buffalo okazało się jednak zbyt ciężkim rywalem i po 34-minutowej potyczce zepchnęło G2 na trzecią lokatę w grupie A.

Phong Vũ Buffalo 1:0 G2 Esports

Początek w wykonaniu G2 Esports był bardzo nieudany. Pierwszą krew oddał Jankos, a wkrótce po tym śmierć poniósł również Kim „Wadid” Bae-in. W efekcie to Phong Vũ Buffalo miało przewagę w złocie i wywierało presję na liniach. Już w 12. minucie padła pierwsza wieża G2, a różnica w złocie wzrosła do blisko trzech tysięcy. W chwilę po upływie kwadransa padła cała pierwsza linia obrony trzeciej formacji z Europy i nad głowami jej zawodników zebrały się czarne chmury.

Nadzieję fanów G2 na nowo rozpalił wygrany teamfight w 16. minucie. Niespełna pięć minut później jednak ekipa pod przewodnictwem Fabiana „GrabbZa” Lehmanna poniosła klęskę w walce, a triple killa zdobył Dang „BigKoro” Ngoc Tai. W 23. minucie z życiem po raz trzeci pożegnał się Jankos, co umożliwiło PVB zdobył łatwego Nashora. Ze wzmocnieniem bestii mistrzowie VCS zniszczyli inhibitor na midzie, a wkrótce po tym kolejnego triple killa zdobył BigKoro. Po utracie drugiego inhibitora G2 musiało grać głęboko w defensywie i mimo wyraźnych starań Pettera „Hjarnana” Freyschussa jego zespół musiał ostatecznie skapitulować w 34. minucie.

Już za kilka minut zobaczymy pierwsze występy drużyn z grupy D na Worlds 2018. Na początek w kolejnej odsłonie walki LCS-ów w szranki staną 100 Thieves i Fnatic, a następnie o pierwsze punkty powalczą Invictus Gaming i G-Rex. Transmisja z Mistrzostw Świata dostępna jest pod tym adresem. Pełny harmonogram zawodów oraz inne informacje znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Karsa wraca do składu Flash Gaming

Po blisko rocznej przerwie QiFang "Karsa" Su powraca do Flash Gaming. Chińska organizacja ogłosiła właśnie, że 26-letni zawodnik, który od grudnia zna...