fot. FACEIT

NiP zastąpi Astralis podczas EPICENTER 2018

Kilkanaście dni temu Astralis ogłosiło, że z uwagi na nadmierne nagromadzenie turniejów, a co za tym idzie także zmęczenie, wycofuje się ze startu w EPICENTER 2018. Dziś zaś dowiedzieliśmy się, że miejsce Duńczyków zajmie Ninjas in Pyjamas.

To właśnie legendarna formacja otrzymała z rąk organizatorów zwolnione zaproszenie. Sam wybór na dobrą sprawę nie szokuje – szwedzka piątka po wielu miesiącach kryzysu zdaje się wreszcie wychodzić na prostą. Co prawda podczas FACEIT Major London 2018 ostatecznie nie wywalczyła sobie statusu legendy, ale i tak zobaczymy ją w przyszłym roku w Katowicach. Ponadto w międzyczasie podopieczni Faruka „pity” Pity dotarli do półfinału DreamHack Masters Stockholm 2018, a także zajęli trzecie miejsce na BLAST Pro Series: Istanbul 2018. Wyjazd do Moskwy będzie więc dla drużyny z północy Europą szansą, by postawić kolejny krok na drodze do ugruntowania swojej pozycji w światowej czołówce sceny CS:GO.

W tej sytuacji lista uczestników wygląda na ten moment następująco:

FaZe Clan Team Liquid mousesports
Natus Vincere Ninjas in Pyjamas

Wolne pozostały jeszcze trzy sloty, które zgarną najlepsze ekipy z turnieju o dziką kartę. Samo EPICENTER 2018 odbędzie się między 23 a 28 października, zaś jego łączna pula nagród wyniesie 300 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BIG poza burtą StarSeries i-League, ENCE gra dalej

Drugi ćwierćfinał StarSeries i-League Season 6 był naprawdę dobrą reklamą Counter-Strike'a. ENCE eSports oraz BIG stoczyły interesujące starcie, w któ...