fot. Red Bull

Wrobelek wygrywa polskie finały Red Bull M.E.O. by ESL

Jakub „Wrobelek” Wróbel sięgnął po tytuł mistrzowski polskich finałów Red Bull M.E.O. by ESL. Zawodnik organizacji PRIDE z łatwością rozprawił się z resztą zawodników i tym samym spełnił oczekiwania fanów. Jako zwycięzca tegorocznych finałów V4 Future Sports Festival na Węgrzech traktowany był jako główny faworyt do zwycięstwa. W Poznaniu wystąpił także jego kolega z drużyny i wicemistrz wspomnianych rozgrywek, Dawid „Bloody Dave” Czowicki, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Najniższy stopień podium przypadł  Damianowi „AtaRioSowi” Zielińskiemu, zaś srebrny medal zdobył Stanisław „Ubciasek” Gwóźdź.

Impreza Red Bull M.E.O. by ESL była podzielona na trzy dni. Piątek przeznaczono na strefę free to play oraz rozgrzewkę przed właściwymi rozgrywkami. W sobotę można było wziąć udział w turnieju ostatniej szansy, którego stawką było szesnaście miejsc w niedzielnych finałach. Czekało tam już szesnastu wcześniejszych zwycięzców kwalifikacji online. Ostatecznie na placu boju pozostał tylko jeden zawodnik. Wrobelek aż dwukrotnie musiał zmierzyć się z Ubciaskiem, który próbował swoich sił zarówno w finale drabinki wygranych, jak i w samym wielkim finale. W obu spotkaniach jednak musiał uznać wyższość faworyta.

Wrobelek już w pierwszym kwartale 2019 roku wystąpi w Niemczech na światowych finałach Red Bull M.E.O., gdzie zagrają zawodnicy z ponad trzydziestu krajów z całego świata.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos, Perkz

Jankos w ćwierćfinale Worlds 2018! G2 Esports pokonuje Flash Wolves w tie-breaku

Wczoraj z Worlds 2018 pożegnali się Mateusz "Kikis" Szkudlarek i Jakub "Jactroll" Skurzyński. Od zakończenia wczorajszych zmagań jedynym Polakiem pozo...