fot. DreamHack/Adela Sznajder

Gambit otwarte na negocjacje w sprawie AdreNa

Historia lubi się powtarzać. Niecały miesiąc temu Gambit Esports poinformowało o gotowości do wysłuchania ofert za Abaya „Hobbita” Khassenova, a dzisiaj wystosowało podobne oświadczenie w sprawie Daurena „AdreNa” Kystaubayeva.

Kazach dołączył do rosyjskiej organizacji w styczniu 2016 roku, gdy ta zdecydowała się na zakontraktowanie drużyny występującej pod nazwą HS.GG. Wcześniej 28-latek z przerwą reprezentował barwy HellRaisers. W nieco odmienionej piątce Gambit z AdreNem na pokładzie sięgnęło po tytuł mistrza PGL Major w Krakowie, lecz po powrocie Danylo „Zeusa” Teslenki do Natus Vincere rezultaty formacji uległy pogorszeniu. Owocem udanego 2017 roku było umieszczenie strzelca na 17. miejscu w rankingu najlepszych zawodników prowadzonym przez portal HLTV. Z oficjalnego oświadczenia Gambit dowiadujemy się, że już w najbliższej przyszłości zostanie zaprezentowany nowy skład sygnowany tą nazwą.

Właściel Gambit, Konstantin „groove” Pikiner w następujący sposób skomentował podjętą przez obie strony decyzję:

Dauren spędził w naszej organizacji prawie trzy lata, dołączając do dywizji Counter Strike’a w momencie jej powstania. Razem z Gambit odniósł wiele pięknych zwycięstw i zdobył imponującą liczbę trofeów. Nadeszła pora na zmianę zarówno dla niego, jak i naszego składu. Mając to na uwadze wspieramy go w jego decyzji o udowodnieniu swojej wartości w innym zespole, możliwe że nawet w innym regionie.

Kolejną imprezą z udziałem Gambit będzie SuperNova CS:GO Malta, które rozpocznie się pod koniec listopada. Do tego czasu organizacja powinna odsłonić karty i zaprezentować odświeżony zespół.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Illuminar Gaming

Znamy pary pierwszych dni Ultraligi. W menu między innymi starcie iHG z Pompą

Już tylko dni dzielą nas od startu Ultraligi, czyli nowych rozgrywek League of Legends na polskiej scenie. 22 października osiem formacji rozpocznie w...