fot. FACEIT

dimasick i Flarich na celowniku Gambit

Włodarze Gambit Esports od jakiegoś czasu nie mogą spać spokojnie. Z pierwszym składem rosyjskiej organizacji pożegnały się bowiem jej dwie największe gwiazdy, czyli Abay „Hobbit” Khassenov i Dauren „AdreN” Kystaubayev. Jak jednak informuje portal VPEsports, zespół znalazł już potencjalnych następców tej dwójki. Dmitry „dimasick” Matvienko i Vadim „Flarich” Karetin – to właśnie ci gracze łączeni są przez francuskich dziennikarzy z transferem do Gambit.

Matvienko w połowie lipca bieżącego roku został odsunięty od składu AVANGAR i wystawiony na listę transferową. W barwach kazachskiej formacji 22-latek wystąpił między innymi na ELEAGUE Major 2018 czy IEM Katowice 2018, a zeszłej jesieni cieszył się także z triumfu na Minorze regionu CIS. Karetin to z kolei reprezentant pro100, który razem ze swoimi kolegami dopiero co zakwalifikował się na Toyota Master Bangkok. Łotysz od dawna uznawany jest za jeden z większych talentów w swoim regionie, a w przeszłości jego nazwisko wymieniane było nawet w kontekście przejścia do Natus Vincere.

Kolejnym turniejem lanowym, na którym pojawi się Gambit, będzie SuperNova CS:GO Malta z pulą nagród o wysokości 150 tysięcy dolarów. Zawody te odbędą się dopiero na przełomie listopada i grudnia, więc organizacja ma jeszcze sporo czasu, by zakończyć negocjacje sukcesem.

Jeśli doniesienia VPEsports okażą się zgodne z prawdą, to skład Gambit już wkrótce wyglądać będzie następująco:

  • Mihail „Dosia” Stolyarov
  • Rustem „mou” Telepov
  • Nikolay „mir” Bityukov
  • Dmitry „dimasick” Matvienko
  • Vadim „Flarich” Karetin
  • Andrey „B1ad3” Gorodenskiy (trener wypożyczony z FlipSid3 Tactics do końca października)
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hyperbook zaprezentował bezramkowy laptop z ekranem 144Hz!

Hyperbook, polski producent wysokiej klasy sprzętu komputerowego, poinformował o premierze nowego modelu laptopa dla graczy – PULSAR Z17. Jest to pier...