fot. PUBG Corp.

Nowe SMG, lepsza przejrzystość niebieskiej strefy – co jeszcze przyniósł nowy patch PUBG?

Deweloperzy PlayerUnknown’s Battlegrounds kolejny raz udowadniają, że opinie graczy są dla nich wyznacznikiem kolejnych zmian w swojej produkcji. Dziś na serwery testowe wprowadzona została kolejna aktualizacja, która zaimplementuje do gry nowy tryb niestandardowy, poprawi przejrzystość niebieskiej strefy, wyeliminuje pojawiające się w ostatnich tygodniach bugi oraz doda nową broń.

Najbardziej interesującym dodatkiem, który wkrótce pojawi się na oficjalnych serwerach PUBG, wydaje się być Skorpion – nowy pistolet maszynowy czechosłowackiej produkcji. Do najnowszej broni będziemy potrzebować nabójów kalibru 9 mm. Standardowa pojemność magazynku będzie wynosić 20 naboi, natomiast używając powiększonego magazynku będziemy ich mieli do dyspozycji aż 40. Co ciekawe Skorpion będzie zajmował to samo miejsce w ekwipunku co zwykłe pistolety. Do nowej broni będziemy mogli dołączyć celownik kolimatorowy, tłumik dźwięku, wszelkiego rodzaju chwyty, kolbę micro UZI oraz powiększony magazynek.

Kolejną ważną zmianą, jaka została wprowadzona na serwery testowe PUBG, jest poprawa przejrzystości niebieskiej strefy. Po ostatnich modyfikacjach zauważenie kogokolwiek poprzez niebieską poświatę strefy graniczyło z cudem, co od razu zostało mocno skrytykowane przez graczy na wszelakich forach dyskusyjnych związanych z popularnym battle royalem. Nie musieliśmy jednak czekać szczególnie długo, aby producenci PUBG zdecydowali się poprawić widoczność. Poniżej przedstawiamy zrzuty ekranu porównujące przejrzystość niebieskiej strefy przed i po aktualizacji #23.

Erangel:

Miramar:

Sanhok:

Ponadto w grze pojawiło się specjalne menu do niestandardowych rozgrywek, dzięki któremu o wiele łatwiej będzie można wybrać swój ulubiony tryb gry. Deweloperzy pomyśleli także o brakujących opcjach takich jak, możliwość zapraszania znajomych do gier niestandardowych oraz regulowania współczynników obrażeń w ustawieniach meczu. Warto także wspomnieć o nowym trybie wojny, czyli Podboju. W tym trybie 100 graczy zostanie podzielonych na dwie drużyny, które będą walczyć ze sobą o strategiczne cele. Utrzymywanie kontroli nad danymi miejscami zwiększy wynik drużyny, a wygraną cieszyć będzie się ta ekipa, która osiągnie wynik docelowy lub będzie miała największą liczbę punktów w momencie zakończenia rozgrywki.

Więcej na temat nadchodzacych poprawek oraz modyfikacji w PlayerUnknown’s Battlegrounds możecie znaleźć na specjalnie przygotowanej do tego stronie FIX PUBG. Producenci battle royale’a umieszczają tam wszystkie plany rozwoju gry oraz wszelkie informacje odnośnie dokonanych już zmian.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dvoryankin: Rozmowa z TaZem w Bostonie była jednym z najtrudniejszych dni w moim życiu

Choć Virtus.pro w ostatnim czasie nadal bardzo wiele brakuje do światowej czołówki, to wyniki osiągane w rozgrywkach online dają niewielki promyczek n...