fot. Kuba Jędryka

Grand Hotshots nowym przystankiem na turniejowej mapie CS-a

Na początku listopada w świecie Counter-Strike’a zagości nowy turniej. Internetowa inicjatywa o nazwie Grand Hotshots chce przyciągnąć fanów nie tylko okrągłą pulą nagród w wysokości 17 000 dolarów, ale także liczbą zespółów, jakie mają wziąć w niej udział.

Rozgrywki pierwszej edycji Grand Hotshots zaplanowano między 5 a 8 listopada. Do walki przystąpi wtedy aż szesnaście drużyn, podzielonych na cztery zbiory. Mecze fazy grupowej rozegrane zostaną w formacie GSL, z pojedynkami BO3 dla starć decydujących o końcowej klasyfikacji w zbiorze. Następnie najlepsze formacje zagrają już w klasycznej drabince pojedynczej eliminacji. Podobnie jak przy meczach eliminacyjnych, tam również wszystkie spotkania przeprowadzone zostaną w układzie BO3.

Udział w Grand Hotshots wezmą ekipy zarówno z Europy, jak i regionu CIS. Nie zabrakło też polskich akcentów, bowiem w akcji zobaczymy PACT oraz Codewise Unicorns. Na chwilę obecną pewne uczestnictwa może być piętnaście zespołów. Ostatnia drużyna ogłoszona zostanie natomiast po zakończeniu turnieju kwalifikacyjnego.

Pełne zestawienie grających składów prezentuje się następująco:

3DMAX ForZe
Red Reserve  pro100
Windigo Gaming  Movistar Riders
Epsilon eSports  Windigo Academy
ALTERNATE aTTaX  Codewise Unicorns
Tricked Esport  Jordan’s Money Crew
PACT  Marskalk
Valiance  TBA

Wspomniana pula nagród w wysokości 17 000 dolarów rozdzielona zostanie między cztery najlepsze ekipy, z kwotą 8 600 dolarów dla samego zwycięzcy zmagań.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Odoamne

Odoamne gotowy do opuszczenia Splyce

Powoli końca dobiega sezon 2018 profesjonalnych rozgrywek League of Legends. Jak co roku okres ten oznacza wiele transferów na regionalnych scenach. O...