Virtus.pro
fot. BLAST Pro Series/Maciej Kołek

5POWER pierwszym rywalem Virtus.pro w turnieju o dziką kartę na EPICENTER 2018

Moskiewski turniej EPICENTER 2018 zbliża się sporymi krokami. Z tej racji organizatorzy imprezy po sporych przetasowaniach związanych z listą uczestników zmagań w Rosji, wreszcie mogli przedstawić harmonogram spotkań w Wild Card Qualifier.

Wśród drużyn biorących udział w rywalizacji o dziką kartę na główną część turnieju jest polska formacja – Virtus.pro. Ekipa znad Wisły w poniedziałek o godzinie 10:00 rozpocznie walkę o dwa pozostałe miejsca w fazie grupowej spotkaniem z 5POWER Gaming. Chińsko-mongolska piątka to obecnie dopiero 64. zespół ostatniego notowania portalu HLTV. W ostatnich tygodniach Azjaci zaliczyli udany występ podczas regionalnych finałów World Electronic Sports Games, gdzie dotarli do finału imprezy. Przepustkę do ostatniego etapu przed nominalną fazą EPICENTER dały wygrane zamknięte kwalifikacje w regionie Chińskim. Tam przeciwnik VP pokonał w decydującym meczu CyberZen wynikiem 2:1.

Dla Polaków turniej w stolicy Rosji będzie doskonałym sprawdzianem, który pokaże jak drużyna przepracowała ostatni okres. Po fatalnym występie na FACEIT Majorze i po uzupełnieniu składu przez Piotra „morelza” Taterkę Virtus.pro zebrało nie najgorsze opinie na BLAST Pro Series w Stambule, a o delikatnym progresie świadczą także całkiem przyzwoite wyniki osiągane w rozgrywkach online. Wyjazd na wschód Europy przywołuje wśród polskich kibiców wspaniałe wspomnienia z ubiegłorocznej edycji turnieju, gdy po zaciętym pięciomapowym horrorze Virtusi ulegli w finałowym starciu przeciwko SK Gaming. Powtórka wydaje się skrajnie nieprawdopodobna, ale awans do fazy grupowej z racji niezbyt silnej konkurencji, powinien być raczej czymś spodziewanym i planowanym.

Tak prezentuje się harmonogram gier turnieju o dziką kartę:

22 października
10:00 Virtus.pro vs 5POWER Gaming BO3
10:00 Swole Patrol vs HellRaisers BO3
13:00 Mecz eliminacyjny BO3
16:00 Mecz wygranych BO3
19:00 Decydujący mecz BO3

Właściwa faza EPICENTER 2018 rozpocznie się dzień po kwalifikacjach. Osiem zespołów powalczy o łączną sumę nagród w wysokości 300 tysięcy dolarów. Zwycięzcę imprezy poznamy w niedzielę 28 października.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TOAO: Wkrótce znów chciałbym grać... Pytanie tylko z kim i dla kogo

Bardzo dużo komentarzy fanów i znawców polskiego Counter-Strike'a wywołała decyzja AGO Esports o zaproszeniu na okres próbny Kacpra „kap3ra” Słomy. In...