fot. OpTic Gaming

OpTic żegna się ze swoim indyjskim składem

Cały esportowy świat żył dzisiaj skandalem, jaki miał miejsce podczas eXTREMESLAND 2018 Asia Finals. Nikhil „forsaken” Kumawat, zawodnik OpTic India, został przyłapany na używaniu wspomagaczy, a jego zespół zdyskwalifikowany z zawodów z pulą nagród wynoszącą 100 tysięcy dolarów. W obliczu tych nieprzyjemnych wydarzeń włodarze organizacji postanowili zakończyć współpracę ze swoim indyjskim składem.

Po południu informowaliśmy, że forsaken w trybie natychmiastowym został wyrzucony z drużyny. Niestety, następne konsekwencje poniosła już cała drużyna. Choć pozostali gracze wypierali się, jakoby mieli mieć jakąkolwiek wiedzę na temat oszustwa ich kolegi z drużyny, zaufanie pracodawcy zostało całkowicie naruszone. Organizacja kilka godzin później opublikowała oświadczenie, w którym zawarła informację o rozstaniu się obecnym rosterem.

Włodarze w poście, który trafił do mediów społecznościowych, w jasny sposób potępili każdą próbę oszustwa, twierdząc że wszystkie takie zachowania nie tylko nadszarpują reputację lokalnego składu, ale działają także na szkodę profesjonalnej konkurencji w całym regionie. Swoją decyzję tłumaczą także poszukiwaniem kolejnych możliwości na scenie z nowym, konkurencyjnym składem. OpTic India musi śpieszyć się z następnymi postanowieniami, bowiem już we wtorek formacja rozpoczyna udział w ESL Pro League Season 8 Asia.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ex-Fnatic Academy z kamilem w składzie kończy współpracę

Październik nie jest wyjątkowo udanym czasem dla byłych zawodników Fnatic Academy. Nad młodym zespołem na początku miesiąca pojawiły się czarne chmury...