fot. PRIDE

Znamy komplet drużyn zamkniętych kw. do DH Open, PRIDE było o krok od awansu

Bardzo długą i wyboistą drogę przeszli przez ostatnie dwa dni zawodnicy PRIDE. Niestety, polską formację pokonała ostatnia przeszkoda na drodze do zamkniętych kwalifikacji do DreamHack Open Atlanta 2018. W nich zobaczymy więc tylko AGO Esports oraz polskiego rodzynka w składzie PANTHERS Gaming – Mateusza „mantuu” Wilczewskiego.

To były naprawdę udane kwalifikacje dla zespołu Piotra „neqsa” Lipskiego. Obecny skład Orłów to czwórka zawodników zakontraktowanych niedawno prosto z akademii PRIDE oraz wspierający ich, również niedoświadczony jeszcze na światowej scenie, Michał „Czapel” Czapla. W takim zestawieniu Polacy nie uchodzili za faworytów kwalifikacji, choć na liście uczestników raczej brakowało wielu solidnych europejskich formacji, w tym także tych z naszego kraju. Młodzi gracze po raz kolejny przekroczyli jednak oczekiwania wobec nich i dopiero w decydującej potyczce, jako ostatni polski zespół na placu boju, musieli uznać wyższość rywala.

Mimo wcześniejszej wygranej nad PACT-em przeszkodą nie do przejścia okazało się rosyjskie Vyalie Pitoni. Polaków w trakcie meczu z ekipą ze wschodu zgubiły proste błędy oraz niewykorzystana szansa na zamknięcie pojedynku po 30 rundach. Po doprowadzeniu do remisu rywal był już bezlitosny w dogrywce i awans do zamkniętych kwalifikacji powędrował na jego konto. Na pocieszenie dla kibiców CS-a nad Wisłą, wszystkie szczeble drabinki pokonało wspomniane we wstępie PANTHERS Gaming, któremu od końca września pomaga polski gracz. mantuu wraz ze swoimi nowymi kolegami wreszcie może świętować większy sukces, a już jutro przystąpi do walki o wyjazd na turniej do Atlanty.

Po wyłonieniu wszystkich uczestników zamkniętych kwalifikacji pełna lista prezentuje się następująco:

AGO Esports Team LDLC.com Vitality Team Vitality Vega Squadron
PANTHERS Gaming Sprout Valiance & Co. Vyalie Pitoni

Zamknięte kwalifikacje odbędą się 21 października. W swoim pierwszym meczu o godzinie 12:00 AGO podejmie PANTHERS. Wszystkie starcia rozegrane zostaną w systemie bo3, a wycieczkę zza ocean wygra tylko najlepszy zespół.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LDLC wygrywa GG.BET Shuffle i zgarnia ostatnie wolne miejsce na IEM Chicago

Znamy już komplet uczestników Intel Extreme Masters Chicago 2018. Dziś do grona drużyn, które na początku listopada pojawią się w USA, dołączył bowiem...