fot. WESG

WESG: Zbliżają się kwalifikacje do turnieju Hearthstone

World Electronic Sports Games udostępniło informacje dotyczące kolejnego turnieju kwalifikacyjnego. Tym razem poznaliśmy zarówno szczegóły dotyczące głównej, jak i żeńskiej części zmagań w popularną karciankę Blizzarda – Hearthstone.

Panie przodem, zatem przyjrzyjmy się najpierw liczbom, jakie stoją za żeńskim etapem kwalifikacji. Te podzielone zostały na dwie części, które dla Europy odbędą się odpowiednio 8-9 oraz 16-18 listopada. Wyłonią one jedną zawodniczkę, która będzie reprezentować nasz region w czasie finałów w Chinach.  Zapisy dostępne są pod tym adresem, a sama pula nagród turnieju dla pań wynosi 35 000 dolarów. Jej podział prezentuje się następująco:

  • 1. 20 000 dolarów
  • 2. 10 000 dolarów
  • 3. 5 000 dolarów

Nieco inaczej kształtuje się sytuacja w przypadku otwartych eliminacji do turnieju głównego. Tutaj nasz kraj będzie miał swoje dedykowane zmagania, z których pierwsze planowane są na 15-16 listopada, natomiast drugie na 22-23 listopada. Triumfator tego etapu zmierzy się następnie z najlepszymi graczami Bałkanów, Europy Środkowo-Wschodniej, Turcji i południowo-wschodniej części CIS-u o miejsce w wielkim finale. Zapisy prowadzone są w tym miejscu. Pula nagród głównego turnieju w Hearthstone’a wynosi 190 000 dolarów i podzielona została następująco:

  • 1. 100 000 dolarów
  • 2. 40 000 dolarów
  • 3, 20 000 dolarów
  • 4. 10 000 dolarów
  • 5 – 8. 5 000 dolarów

Światowe finały WESG 2018-2019 odbędą się na wiosnę przyszłego roku w Chinach, ale dokładna lokalizacja nie została póki co ujawniona. Turniej jest organizowany przez Alisports, które zadba by każdy uczestnik miał dostęp do sprzętu pozwalającego na komfortową grę podczas całych zawodów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej Challenger League, TrainHard walczy o play-offy

Faza zasadnicza ósmego sezonu Challenger League znajduje się już na ostatniej prostej. To właśnie dziś poznamy komplet drużyn, które w nadchodzących p...