fot. BLAST Pro Series/Maciej Kołek

kioShiMa wspomoże Cloud9 podczas BLAST Pro Series Copenhagen?*

Cloud9 oparte głównie na zawodnikach ze Starego Kontynentu? Jeszcze na początku roku taki scenariusz wydawał się absurdalny, jednak wygląda na to, iż podczas BLAST Pro Series Copenhagen 2018 tak właśnie się stanie. Portal VPEsports donosi bowiem, iż Fabien „kioShiMa” Fiey chwilowo wypełni lukę w składzie północnoamerykańskiej organizacji powstałą po odejściu Tylera „Skadoodle’a” Lathama.

Francuz pozostaje bez pracodawcy od czerwca tego roku, kiedy Team EnVyUs rozstał się ze swoimi zachodnioeuropejskimi drużynami. Nie oznacza to jednak, że 24-latek nie rywalizował od tego czasu na najwyższym poziomie. W tym miesiącu Fiey w barwach Epsilon eSports pojawił się chociażby na ESL Pro European Championship 2018 w Poznaniu, wziął również udział w pierwszych otwartych kwalifikacjach do europejskiego Minora. Pod koniec września kioShiMa zadebiutował w roli eksperta angielskojęzycznej transmisji z… poprzedniej odsłony BLAST Pro Series, która została rozegrana w Stambule.

Jeśli informacje francuskich dziennikarzy się potwierdzą, to skład Cloud9 na BLAST Pro Series Copenhagen wyglądać będzie następująco:

  • Timothy „autimatic” Ta
  • Will „RUSH” Wierzba
  • Maikil „Golden” Selim
  • Robin „flusha” Rönnquist
  • Fabien „kioShiMa” Fiey – zmiennik
  • Soham „valens” Chowdhury – trener

Duńskie zawody przeprowadzone zostaną w dniach 2-3 listopada. Oprócz Cloud9 o nagrody z puli o wysokości 250 tysięcy dolarów powalczą Astralis, FaZe Clan, MIBR, Natus Vincere oraz Ninjas in Pyjamas.

*Cloud9 oficjalnie poinformowało, iż podczas BLAST Pro Series Copenhagen skorzysta z usług kioShiMy. Pierwszym przeciwnikiem 28. ekipy rankingu HLTV będzie Natus Vincere, czyli wicelider tego zestawienia. Początek wspomnianego pojedynku zaplanowany jest na 2 listopada, godzinę 19:00. Areną boju będzie Mirage.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Logitech G502 HERO: sprawdzony model z precyzyjnym sensorem

Myszki firmy Logitech od wielu lat wiodą prym na światowym rynku gamingowym. Jedną z flagowych myszy przeznaczonych głównie dla graczy był model G502,...