fot. ESL/Bart Oerbekke

Kontrakt byaliego z Virtus.pro został rozwiązany!

Paweł „byali” Bieliński już od jakiegoś czasu występuje w miksowej MIKSTURZE, z którą udało mu się nawet awansować do zamkniętych eliminacji do Intel Extreme Masters Katowice 2019. Mimo wszystko Polak nadal był jednak związany umową z Virtus.pro, ale teraz wiemy już, że 1 listopada została ona oficjalnie rozwiązana.

24-latek był zawodnikiem VP od stycznia 2014 roku i z ekipą tą udało mu się sięgnąć m.in. po triumf na Majorze, a także po szereg innych mniej lub bardziej prestiżowych wyróżnień. Ostatnimi czasy jednak polska ekipa nie radziła sobie najlepiej, zaś jej trwały wcześniej skład zaczął się powoli wykruszać. W związku z tym szeregi organizacji opuścił także Bieliński, który o swojej decyzji poinformował jeszcze przed startem FACEIT Major London 2018. Od tamtego momentu pojawiło się kilka plotek na temat przyszłości byaliego, ale ten jak na razie nie związał się z żadną inną formacją i swój czas spędza na występach w MIKSTURZE.

Jak zostało już wspomniane we wstępie, z zespołem tym dostał się do zamkniętego etapu eliminacji do przyszłorocznego IEM-a. I chociaż zaistniały wówczas pewne wątpliwości co do tego, czy Polak będzie mógł w nich wystąpić, to teraz wiemy, że już nic nie stoi temu na przeszkodzie. A wszystko dlatego, że kontrakt, który pierwotnie miał obowiązywać aż do 2020 roku, został za porozumieniem stron rozwiązany już 1 listopada. O całej sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował Roman Dvoryankin, generalny menadżer Virtus.pro

Chciałbym potwierdzić, że od 1 listopada byali jest wolny od jakichkolwiek zobowiązań kontraktowych w stosunku do Virtus.pro – przyznał Rosjanin. – Zawarte z nim porozumienie co do rozwiązania umowy wiązało się z pewnymi restrykcjami, ale jednocześnie chciałbym być pewny, że będzie on mógł nadal występować na zawodowej scenie CS:GO. Ponownie też chciałbym podziękować Pawłowi za jego pomoc, to był dobry okres – dodał.

Aktualnie Bielińskiego możemy regularnie oglądać w rozgrywkach Polskiej Ligi Esportowej, gdzie jego obecna drużyna z trzydziestoma punktami na koncie zajmuje pozycję wicelidera. Ponadto w połowie grudnia ekipa Polaka pojawi się na zamkniętych eliminacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2019, gdzie przyjdzie jej rywalizować m.in. z mousesports, North czy też właśnie Virtus.pro.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ImAPet opuszcza Chicago i nie pomoże NRG podczas IEM-a

Pierwszego dnia Intel Extreme Masters Chicago 2018 NRG Esports spadło do drabinki przegranych grupy A, ale mimo to nadal ma szanse na awans do play-of...