fot. StarLadder

compLexity, G2 i OpTic z zaproszeniami na DreamHack Open Winter

Niedługo po zakończeniu kwalifikacji do DreamHack Open Winter 2018 organizatorzy pokusili się o nominację trzech pierwszych ekip do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bezpośrednie zaproszenia na zawody w Jönköping otrzymały compLexity Gaming, G2 Esports oraz OpTic Gaming.

Z powyższej trójki zdecydowanie najlepiej w ostatnim czasie prezentuje się OpTic. Duńczycy to bowiem 12. zespół ostatniego notowania portalu HLTV, a także finalista turnieju cs_summit 3, który zakończył się w minioną niedzielę. Skandynawowie trzymają się także w czołówce ESEA Mountain Dew League, aspirując do awansu o szczebel wyżej – do ESL Pro League. Zespół zdaje się, że ustabilizował formę, kiedy pod koniec września ich szeregi zasilił Nikolaj „niko” Kristensen. Okazja do udowodnienia tej tezy nadejdzie już 30 listopada, ponieważ właśnie wtedy rozpocznie się impreza w Szwecji.

Niewiele dobrego można natomiast powiedzieć o formie G2 w ostatnich tygodniach. Formacja złożona z czterech Francuzów i Belga zaliczyła bardzo kiepski występ w Los Angeles, gdzie w przeciwieństwie do OpTic, po zaledwie dwóch meczach zaprzepaściła szansę na końcowy triumf. Znacznie lepiej ekipa z Europy Zachodniej prezentuje się online. Dowodem tego może być szóste miejsce w tabeli EPL, gdzie z dorobkiem 11 wygranych i tylu samych porażek G2 jest na dobrej drodze do wywalczenia wyjazdu na finały lanowe.

Dużą niewiadomą jest dyspozycja compLexity. Po znakomitym Majorze, gdzie zespół Bradley’a „ANDROIDA” Fodora wywalczyła status legendy, formacja zza oceanu zaliczyła spory zjazd formy. W znacznie słabiej obsadzonych ligach online niż te na Starym Kontynencie compLexity znajduje się daleko za najlepszymi. Tym samym udział rewelacji turnieju w Londynie w kolejnych zmaganiach ze światową czołówką wydaje się mało prawdopodobny, dlatego też międzynarodowy skład będzie jak najproduktywniej wykorzystać czas podczas DreamHack Open Winter.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Bravado Gaming compLexity Gaming G2 Esports G2 Esports
OpTic Gaming x6tence Galaxy

W zawodach w Jönköping poza wspomnianym tercetem zobaczymy także Bravado Gaming oraz x6tence Galaxy, a więc dwie drużyny, które bilety do Szwecji zapewniły sobie dzięki triumfom w kwalifikacjach. Całe wydarzenie potrwa od 30 listopada do 2 grudnia, a osiem zespołów powalczy o nagrody z puli 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ECS: Virtus.pro vs Ninjas in Pyjamas – statystyki graczy

Za nami kolejny występ Virtus.pro w Esports Championship Series. Niestety, Polacy ponownie opuścili serwer na tarczy, odnosząc porażki w obu starciach...