fot. ESL/Helena Kristiansson

Dziś ostatni dzień fazy grupowej IEM Chicago 2018

Astralis, FaZe Clan, Fnatic i Team Liquid – te drużyny mogą być już pewne gry w fazie pucharowej Intel Extreme Masters Chicago 2018. Nadal jednak czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia, bowiem wciąż wolne są dwa sloty w ćwierćfinale, a ponadto dwie z czterech wymienionych na początku drużyn awansują przecież bezpośrednio do półfinału.

Sporym zaskoczeniem jest na pewno fakt, że w grze o bilet do play-offów nadal pozostały takie ekipy, jak Team LDLC.com, Luminosity Gaming czy też eUnited. Wszystkie one jeszcze przed startem zmagań wydawały się być dostarczycielami punktów, a tymczasem udało im się utrzeć nosa wyżej notowanym przeciwnikom. Na ten moment najbliżej promocji do kolejnego etapu jest LDLC, które po wczorajszej wygranej nad North potrzebuje już tylko jednego triumfu. Niemniej o ten łatwo nie będzie, gdyż rywalem Francuzów będą reprezentanci gospodarzy z NRG Esports, czyli triumfatorzy IEM-a z Szanghaju.

Ciekawie zapowiadają się również finały górnych drabinek poszczególnych grup. Tym bardziej, że ich stawką będzie miejsce w 1/2 finału, co oznacza znaczne skrócenie drogi do końcowego triumfu. Na papierze wydaje się, że faworytami wieczornych spotkań będą Astralis i Team Liquid, czyli dwóch z czterech półfinalistów ostatniego Majora. I nie może to dziwić, bo ani FaZe Clan, ani też Fnatic, czyli oponenci wyżej wspomnianej dwójki, ostatnio nie zachwycają formą i grają wyraźnie w kratkę. Wystarczy przypomnieć, że podopieczni Roberta „RobbaNa” Dahlströma potrafili odpaść z ESL One New York 2018 z kompletem porażek, by miesiąc później wygrać EPICENTER 2018.

Harmonogram trzeciego dnia prezentuje się następująco:

8 listopada

Druga runda drabinki przegranych grupy B

19:00 Luminosity Gaming vs eUnited BO3
19:00 BIG vs mousesports BO3

Finał drabinki wygranych grupy A

22:35 Astralis vs FaZe Clan BO3

Trzecia runda drabinki przegranych grupy A

22:35 NRG Esports vs Team LDLC.com BO3
9 listopada

Finał drabinki wygranych grupy B

02:10 Fnatic vs Team Liquid BO3

Trzecia runda drabinki przegranych grupy B

02:10 Luminosity/eUnited vs BIG/mousesports BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Chicago 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hit na czwartek: Virtus.pro zagra z Kinguin *

W czwartek fani ESEA Mountain Dew League będą mieli z czego wybierać. Z uwagi na kończący się powoli rok większość ekip gra teraz po kilka spotkań dzi...