Na szczycie bez zmian: Podsumowanie fazy grupowej ESL MP w Hearthstone’a

Dużo można by napisać o zakończonej wczoraj fazie grupowej 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w Hearthstone’a. W ostatnich tygodniach karcianych rozgrywek byliśmy świadkami kilku nieprzewidzianych zwrotów akcji, ale z pewnością nie można tego napisać o sytuacji w czołówce. Tam bowiem w dalszym ciągu wszystko po staremu.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na bardzo dobry rezultat zawodników reprezentujących na co dzień Illuminar Gaming. Mocna reprezentacja w postaci czterech graczy w komplecie zameldowała się w fazie play-off, co może stanowić zapowiedź naprawdę ciekawej bratobójczej walki. Tym bardziej, że Łukasz „Tuttek” Lipka z pewnością będzie szukał szansy na rewanż za przegrane spotkanie z Kacprem „A83650” Kwiecińskim w ramach meczów grupy C.

To jednak nie wszystko, wszak 17. sezon ESL MP przyniósł nam również kilka niespodzianek. Stawiany w roli faworyta grupy A Mikołaj „Mikolop” Dudek tylko raz okazał się lepszy od swego przeciwnika, przez co zaledwie jeden zawodnik Solo Gaming będzie bronił honoru drużyny w dalszym etapie mistrzostw. Mowa tu o Kacprze „Mistrzwuju” Czaczyku, który wczoraj wieczorem pokonał Mateusza „Orlo” Orzela. Czarnym koniem 17. sezonu może ponadto okazać się Błażej „BlaZZej0S” Czubak, którego łupem w grupie A padli zarówno Mikolop, jak i Dawid “dawido” Florczyk.

Końcowy układ w poszczególnych grupach prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Gracz M W P # Gracz M W P
1. BlaZZej0S 2 2 0 1. Xeno 2 2 0
2. dawido 3 2 1 2. Bloodlips 3 2 1
3. Mikolop 3 1 2 3. Lied 3 1 2
4. Pilewar 2 0 2 4. wojekxd 2 0 2
Grupa C Grupa D
# Gracz M W P # Gracz M W P
1. A83650 2 2 0 1. Lucken 2 2 0
2. Tuttek 3 2 1 2. Mistrzwujo 3 2 1
3. J4kubb 3 1 2 3. Orlo 3 1 2
4. luuki322 2 0 2 4. Sevel 2 0 2

Zwycięzcę 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski poznamy już w najbliższą sobotę. Wszystkie spotkania będą transmitowane w ESL.TV Polska. Komentarzem zajmą się Tomasz „Kamahl” Zarzeczny oraz Mateusz „Dziany” Karwat.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nigdy się nie poddam

W ostatnim czasie x-kom team zdecydował się na przeprowadzenie kolejnych w tym roku roszad kadrowych. Z byłego już składu w aktualnej piątce znajduje...