fot. ESL

Startuje czwarta kolejka PLE. Dziś m.in. pojedynek Wisły Płock z Piastem Gliwice

Wczoraj wieczorem rozstrzygnięto ostatnie spotkania trzeciego tygodnia Ultraligi, ale to nie koniec emocji związanych z rozgrywkami najlepszych polskich zespołów w tym tygodniu. Dziś startuje bowiem czwarta już kolejka Polskiej Ligi Esportowej w LoL-a, w której zobaczymy łącznie cztery pojedynki, w tym także mecz klubów sportowych – Wisła Płock podejmie walkę z Piastem Gliwice.

Na inaugurację czwartego tygodnia PLE zobaczymy starcie Illuminar Gaming z Ravioli Ravioli. Ostatnie zmiany w składzie iHG wywołały sporo kontrowersji, głównie z powodu niezbyt dobrej reputacji nowoza kontraktowanego Marcina „behave’a” Pawlaka. Niemniej jednak nowy nabytek Illuminar pokazał się z bardzo dobrej strony w trzeciej kolejce Ultraligi, a całe iHG wyglądało nieco lepiej niż w ostatnich tygodniach. Należy jednak pamiętać, że ekipa Wojtka „Lewusa” Strykowskiego jest nieprawdopodobnie nieprzewidywalna, więc spotkanie to wbrew pozorom może okazać się wyrównane.

Następnie czekają nas dwa pojedynki z udziałem Piasta Gliwice Esports. Na początek Jakub „Sinmivak” Rucki i jego kompani zmierzą się z Czeską Husarią, która w ostatnim tygodniu rozgrywek dwukrotnie pokonała zespół Bartłomieja „Dzondzy’ego” Królaka. Zaraz po meczu z Husarią Piast Gliwice zmierzy się właśnie z Wisłą Płock. W pierwszym pojedynku klubów sportowych, który miał miejsce przedwczoraj, lepsi okazali się reprezentanci Piasta, jednakże gracze Wisły zdecydowanie są w stanie odegrać się swoim rywalom.

Czwarta kolejka Polskiej Ligi Esportowej zakończy się starciem będącej w fantastycznej formie Szaty Maga oraz Czeskiej Husarii. W tym meczu faworytem wydają się być Sebastian „Sebekx” Smejkal i jego kompani, ale Husaria na pewno jest zdolna do tego, by walczyć z najlepszymi ekipami naszego kraju. Paweł „Czekolad” Szczepanik i reszta pokonywali przecież takie formacje jak Illuminar Gaming czy Pompa Team, a więc możemy oczekiwać, że zawieszą oni wysoko poprzeczkę swoim rywalom.

Harmonogram spotkań czwartego tygodnia PLE:

Czwartek, 8 listopada 2018
16:00 Illuminar Gaming vs Ravioli Ravioli Ravioli Ravioli Bo2
18:00 Piast Gliwice Esports vs Czeska Husaria Bo2
20:00 Piast Gliwice Esports vs Wisła Płock eSports Bo2
22:00 Czeska Husaria vs Szata Maga Bo2

Wszystkie mecze Polskiej Ligi Esportowej będziecie mogli obejrzeć na prywatnym kanale Damiana „Nervariena” Ziaji.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na szczycie bez zmian: Podsumowanie fazy grupowej ESL MP w Hearthstone'a

Dużo można by napisać o zakończonej wczoraj fazie grupowej 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w Hearthstone'a. W ostatnich tygodniach karcianych rozgryw...