fot. ESL/Bart Oerbekke

ESL One wróci do Birmingham w 2019 roku

Udana tegoroczna odsłona ESL One Birmingham zachęciła organizatorów do powrotu do tego brytyjskiego miasta. Już między 28 maja a 2 czerwca w Anglii znów pojawi się dwanaście najlepszych zespołów świata, które powalczą o nagrody z puli o wysokości 300 tysięcy dolarów. Tym razem turniej nie będzie jednak częścią Dota Pro Circuit, a więc jego wyniki w ogóle nie wpłyną na proces kwalifikacyjny do The International 2019.

Pierwsze trzy dni rywalizacji zostaną poświęcone na rozstrzygnięcie fazy grupowej, natomiast w trakcie trzech kolejnych aż osiem drużyn weźmie udział w play-offach rozgrywanych w Arena Birmingham. Wszystko za sprawą innowacyjnego formatu, który przeszedł swój chrzest bojowy podczas niedawno zakończonego ESL One Hamburg. Dwie najlepsze formacje z każdej sześciozespołowej grupy zapewnią sobie miejsce w drabince wygranych fazy pucharowej, a składy z lokat 3-4. ten etap zawodów rozpoczną już w drabince przegranych. Z rywalizacją jako pierwsze pożegnają się natomiast dwie najsłabsze ekipy z każdego zestawienia. Same play-offy rozegrane zostaną w systemie podwójnej eliminacji, a zwycięzca wszystkich spotkań oprócz finału wyłoniony będzie w trybie BO3. W decydującym o tytule pojedynku triumfator całych zmagań będzie musiał pokonać swojego rywala aż trzy razy.

Dokładny podział nagród oraz liczba drużyn zaproszonych na ESL One Birmingham 2019 nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, iż w marcu oraz kwietniu awans na turniej główny w regionalnych kwalifikacjach wywalczyć będą mogli przedstawiciele Europy, Ameryki Północnej, Chin oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Oficjalnie: Hobbit dołącza do HellRaisers!

Zaledwie kilku godzin potrzeba było, by poranne plotki o przenosinach Abaya "Hobbita" Khasenova do HellRaisers potwierdziły się. Tym samym Kazach opus...