Zwycięzca może być tylko jeden. Przed nami faza pucharowa ESL MP w Hearthstone’a

Dopiero wczoraj zakończyła się faza grupowa 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w Hearthstone’a, a już czekają nas emocje związane z fazą pucharową. Wieczorem do walki w ćwierćfinałach stanie 8 najlepszych zawodników pierwszego etapu, by do niedzieli wyłonić nowego mistrza Polski karcianki Blizzarda.

Na początek przy wirtualnym stole pojawią się Łukasz „Tuttek” Lipka oraz Łukasz „Lucken” Szczypiór. Od razu będziemy więc świadkami pojedynku między dwoma zawodnikami należącymi do tej samej organizacji. Zarówno Tuttek, jak i Lucken póki co pokazują się z naprawdę dobrej strony, można zatem liczyć na wyrównane i pełne niespodzianek spotkanie. Zaraz po nich do walki przystąpi reprezentant AGO Esports, Michał „xeno” Kaczorowski. Zmierzy się on z Dawidem „dawido” Florczykiem, który w grupie A uległ jedynie Błażejowi „BlaZZej0Sowi” Czubakowi.

Ciekawie zapowiada się również trzeci ćwierćfinał, w którym zawalczą dwaj nowi pretendenci. Wspomniany wcześniej BlaZZej0S oraz Łukasz „Bloodlips” Pawlik drogę do play-offów zaczynali od otwartych kwalifikacji. Szkoda więc, że tylko jeden z nich awansuje dziś do półfinału, bowiem obu zawodników stać na wiele. Najlepsze zostawiono nam jednak na koniec. W ostatnim dzisiejszym meczu zobaczymy najlepszego obecnie polskiego gracza Hearthstone – Kacpra “A83650” Kwiecińskiego. Podejmie on swego imiennika, Kacpra „Mistrzawujo” Czaczyka, również startującego w obecnym sezonie ESL MP od otwartych kwalifikacji. Stawka jest zatem wysoka i na pewno żaden z walczących łatwo się nie podda.

Pełna drabinka fazy pucharowej 17. sezonu ESL MP w Hearthstone’a prezentuje się następująco:

Ćwierćfinał Półfinał Finał
Tuttek 0
Lucken 0 TBD 0
TBD 0
Xeno 0 TBD 0
dawido 0
TBD 0
BlaZZejOS 0
Bloodlips 0 TBD 0
TBD 0
A83650 0
Mistrzwujo 0

Wszystkie spotkania będą transmitowane w ESL.TV Polska. Komentarzem zajmą się Tomasz „Kamahl” Zarzeczny oraz Mateusz „Dziany” Karwat.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
IceBeasto

Illuminar Gaming dzieli się punktami z Ravioli w czwartej kolejce PLE

Wczorajszego wieczoru rozstrzygnięto spotkania czwartej kolejki Polskiej Ligi Esportowej, których wyniki z pewnością zaskoczyły niejednego entuzjastę...