fot. ESL/Helena Kristiansson

Już w nocy poznamy obu finalistów IEM Chicago 2018

Ostatni w tym roku turniej z serii Intel Extreme Masters coraz bliżej rozstrzygnięcia. W Chicago ostały się już tylko cztery drużyny, ale dziś w nocy grono to skurczy się o kolejne dwie ekipy, gdyż przed nami mecze półfinałowe, podczas których Astralis zmierzy się z Fnatic, zaś FaZe Clan podejmie Team Liquid.

Astralis vs Fnatic
20:00 (BO3)

Sama obecność Astralis w półfinale IEM Chicago 2018 nie jest żadnym zaskoczeniem, ale już fakt, że Duńczycy awansowali do niego dopiero poprzez ćwierćfinał i owszem. Raczej mało kto spodziewał się, że liderzy rankingu HLTV i triumfatorzy ostatniego Majora na taki istotnej imprezie poniosą jakąkolwiek porażkę, a tymczasem już w fazie grupowej ich triumfalny marsz zastopował FaZe Clan. Czy podobnie uczyni Fnatic? Jeszcze tydzień temu powiedzielibyśmy, że nie, bo Szwedzi w meczach online, mówiąc delikatnie, nie zachwycali. Rozgrywany w USA turniej zmienił jednak postrzeganie podopiecznych Jimmy’ego „Jumpy’ego” Berndtssona, których wyższość uznały jak dotychczas m.in. BIG i Team Liquid.

FaZe Clan vs Team Liquid
23:50 (BO3)

Także w przypadku FaZe mówiło się o jakichś problemach, zwiastowano nawet rychłe rozstanie z Finnem „karriganem” Andersenem, ale sama ekipa nic sobie z tego nie robiła i… wygrała EPICENTER 2018. Teraz ma okazję, by powtórzyć wyczyn z Moskwy także w Chicago, a zwycięstwa nad MIBR i Astralis udowodniły, że wcale nie jest ona w swoich próbach bez szans. Tym bardziej, że dzisiejszy rywal międzynarodowego składu, Team Liquid, całkiem niedawno przekonał się już o sile zawodników Roberta „RobbaNa” Dahlströma. Wszak obie formacje zmierzyły się ze sobą zaledwie miesiąc temu podczas półfinału wspomnianych wcześniej rosyjskich zawodów i wówczas FaZe bez większych problemów pokonało rywali z Ameryki Północnej.

Oba powyższe mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Chicago 2018 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Astralis

RFRSH Entertainment pozyskuje 10 milionów euro od swoich inwestorów

Powstała pod koniec 2016 roku grupa RFRSH Entertainment może zaliczyć ostatnich kilkanaście miesięcy do bardzo udanych. Nikogo zapewne nie zdziwi więc...