fot. DreamHack/Adela Sznajder

Envy i compLexity zainaugurują DreamHack Open Atlanta 2018

W tym roku rozegrane zostaną jeszcze dwa przystanki z serii DreamHack Open. Pierwszy z nich odbędzie się już w najbliższy weekend w Atlancie i będzie okazją, by po raz pierwszy zobaczyć na żywo nowych podopiecznych Teamu Envy czy też Teamu Vitality.

W przypadku Envy mówimy tutaj o powrocie na scenę CS:GO po krótkiej przerwie. Tym razem jednak organizacja Mike’a Rufaila postawiła na skład ze Stanów Zjednoczonych rodem i to właśnie on zainauguruje nadchodzące zawody. Jego pierwszym rywalem będzie legenda ostatniego Majora – compLexity Gaming. Nie da się ukryć, że to właśnie coL będzie tutaj faworytem. Wszak zawodnicy spod znaku wielkiego N mają za sobą fatalną kampanię w ESL Pro League i najprawdopodobniej pożegnają się z counter-strike’ową elitą, więc trudno oczekiwać, by poradzili sobie z jedną z ośmiu najlepszych drużyn FACEIT Major London.

Półtora godziny później pierwszy mecz w koszulkach Vitality rozegra natomiast nowo sformowana francuska ekipa, na którą składają się m.in. gracze niechciani wcześniej w G2 Esports czy we wspomnianym już Envy. Do nich dokooptowano też jeden z największych talentów nie tylko nad Sekwaną, ale i na świecie w ogóle, czyli Mathieu „ZywOo” Herbaut. Jak na razie piątka znad Sekwany nie potwierdziła jeszcze deklarowanych ambicji, ale będzie miała szansę zrobić to już w Atlancie. Najpierw jednak będzie musiała poradzić sobie z Ghost Gaming, które zaskakująco dobrze poradziło sobie przy okazji rozgrywek wspomnianej już Pro Ligi.

Lanowe debiuty zanotują również Austin „Cooper-” Abadir i Mathias „MSL” Lauridsen. Ten pierwszy niedawno rozstał się z dość niemiłych okolicznościach ze Swole Patrol, by dołączyć do eUnited, drugi natomiast został odstawiony od składu North w związku z niezadowalającymi wynikami całego zespołu i postanowił przenieść się za ocean, do Rogue. Ich formacje zmierzą się odpowiednio z Luminosity Gaming oraz Fragsters.

Pełny harmonogram prezentuje się następująco:

16 listopada
18:00 compLexity Gaming vs Team Envy BO1
19:30 Ghost Gaming vs Team Vitality BO1
21:00 eUnited vs Luminosity Gaming BO1
22:30 Fragsters vs Rogue BO1
17 listopada
00:00 mecz wygranych grupy A BO1
01:30 mecz wygranych grupy b BO1
16:00 mecz przegranych grupy A BO3
19:00 mecz przegranych grupy B BO3
22:00 decydujący mecz grupy A BO3
18 listopada
01:00 decydujący mecz grupy B BO3
16:00 pierwszy półfinał BO3
19:00 drugi półfinał BO3
23:00 wielki finał BO3

DreamHack Open Atlanta 2018 odbędzie się między 16 a 18 listopada w Georgia World Congress Center. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego triumfatorzy wielkiego finału zgarną 50 tysięcy.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
byali virtus.pro

MIKSTURA przegrywa w eliminacjach do BGW 2018. draken krytykuje organizatorów

Znany polski miks MIKSTURA uległ dziś w meczu o 3. miejsce w pierwszych otwartych eliminacjach do Bucharest Gaming Week Invitational by ESL. Polacy gr...