fot. StarLadder

Zapowiedziano siódmy sezon StarSeries i-League, w puli pół miliona dolarów

W kończącym się powoli roku StarLadder zafundował nam aż trzy edycje imprez z serii StarSeries i-League. Dziś dowiedzieliśmy się jednak, że już w pierwszych miesiącach 2019 roku czeka nas kolejny turniej – StarSeries i-League Season 7. Tym razem jednak walka toczyć się będzie o o wiele większą stawkę i w zupełnie innym miejscu.

Po raz pierwszy w historii zawody wyniosą się bowiem z Kijowa i zorganizowane zostaną w Szanghaju, który w minionych miesiącach mógł gościć m.in. Intel Extreme Masters czy też StarLadder i-League Invitational. Zmianie uległa również pula nagród, która została zwiększona o 200 tysięcy dolarów, w efekcie czego wynosić będzie 500 tysięcy. Od momentu wejścia na scenę CS:GO w 2012 roku StarLadder nigdy jeszcze nie zaoferował tak dużych pieniędzy.

Już teraz pewnym jest, że udział w imprezie weźmie Team Wild z Brazylii, triumfator GAMECON Open CS:GO 2018. W sumie w akcji zobaczymy szesnaście drużyn, z czego trzynaście otrzyma bezpośrednie zaproszenia, natomiast pozostała trójka wyłoniona zostanie na podstawie kontynentalnych eliminacji w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Co ciekawe, do łask powraca także porzucony w 6. sezonie system szwajcarski z meczami BO3.

StarSeries i-League Season 7 odbędzie się między 30 marca a 7 kwietnia. Kolejne szczegóły, takie jak dokładny podział nagród pieniężnych czy też nazwy zaproszonych przez organizatorów ekip poznamy dopiero w kolejnych tygodniach. Wygląda jednak na to, że poprzez zwiększoną pulę StarLadder próbuje uniknąć sytuacji, która miała miejsce niedawno, gdy czołowe zespoły rezygnowały z przyjazdu do Kijowa z uwagi na inne zobowiązania.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
eg dota

Evil Geniuses i TNC Predator utrzymują się w walce o triumf w The Kuala Lumpur Major

The Kuala Lumpur Major powoli wkracza w decydującą fazę. W walce o końcowy triumf i 350 tysięcy dolarów liczy się już tylko sześć formacji. Większość...