fot. ESL/Adela Sznajder

Kolejne zmiany w compLexity Gaming

Po nieudanej końcówce ubiegłego sezonu Dota Pro Circuit compLexity Gaming rozpoczynało jesienne zmagania z trójką nowych graczy. Świeże nabytki nie przyniosły jednak poprawy gry zespołu, w wyniku czego po zaledwie dwóch miesiącach północnoamerykańska organizacja znów dokona zmian w swoim składzie. Szeregi compLexity definitywnie opuścili Jacky „EternaLEnVy” Mao oraz Jingjun „Sneyking” Wu, natomiast do rezerwy przesunięty został Adrei „Skem” Ong.

Wszyscy trzej wymienieni zawodnicy występowali w czerwono-czarnych koszulkach od września tego roku. Międzynarodowa piątka w swoim debiucie otarła się o awans na The Kuala Lumpur Major, ale ostatecznie w decydującym spotkaniu uległa drużynie obecnie reprezentującej J.Storm. Skem i spółka zrehabilitowali się za tę porażkę dzięki awansowi na ESL One Hamburg 2018, ale w Niemczech nie odegrali żadnej istotnej roli i pożegnali się z rywalizacją bez wygranej w play-offach. Kolejną szansą przełamania serii przeciętnych wyników był pierwszy jesienny Minor – CORSAIR DreamLeague Season 10. W Sztokholmie compLexity kompletnie zawiodło jednak oczekiwania swoich kibiców i zajęło odległą 5-6. lokatę.

Po powrocie z Europy sami zawodnicy doszli do wniosku, iż dalsza wspólna gra nie ma najmniejszego sensu. EternaLEnVy oraz Sneyking zwrócili się z prośbą do swoich pracodawców o przedterminowe rozwiązanie umowy, a ci zdecydowali się pozytywnie ten wniosek rozpatrzyć. Dodatkowo włodarze compLexity uznali, iż częste problemy wizowe Skema mogą w przyszłości uniemożliwić zespołowi udział w niektórych turniejach. W tej sytuacji Filipińczyk przesunięty został na ławkę rezerwowych i może już szukać nowej drużyny.

Wobec takiego obrotu spraw w aktywnym składzie compLexity Gaming pozostaje tylko dwójka następujących graczy:

  • Linus „Limmp” Blomdin
  • Zakari „Zfreek” Freedman
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sharks wygrywa LA League i zamyka listę uczestników finałów ESL Pro League

Sharks Esports po raz drugi w swojej historii zatriumfowało w sygnowanych przez ESL rozgrywkach dla Ameryki Południowej. Dzięki temu Renato "nak" Naka...