Nisha
fot. ESL/Adela Sznajder

Nisha w finale The Kuala Lumpur Major! Team Secret pokonuje Virtus.pro

Kolejny dzień The Kuala Lumpur Major zapewnił nam nie lada emocje. Do rozstrzygnięcia dwóch z trzech meczów potrzeba było pełnych serii Bo3, a wyjątkiem było tylko pierwsze dzisiejsze starcie. Wraz z zakończeniem tego dnia rywalizacji poznaliśmy czołową trójkę pierwszego Majora tego sezonu Dota Pro Circuit, wśród której jest również Team Secret z Michałem „Nishą” Jankowskim w składzie.

Na początek do walki stanęły PSG.LGD oraz Evil Geniuses. Dość zaskakująco chińsko-malezyjski zespół nie zdołał wygrać ani jednej potyczki w serii, nawet mimo wyraźnej przewagi w drugiej bitwie. Wygrywając 2:0 Evil Geniuses awansowało do półfinału drabinki przegranych, gdzie czekało na niego Ninjas in Pyjamas. Ekipa Petera „ppd” Dagera okazała się godnym rywalem dla EG, lecz po trzech zaciętych starciach Tal „Fly” Aizik i kompani zwyciężyli NiP i zapewnili sobie miejsce w top 3 The Kuala Lumpur Major.

Na koniec tego dnia w akcji zobaczyliśmy Virtus.pro i wspomniany już Team Secret. Stawką był awans do wielkiego finału Majora rozgrywanego w stolicy Malezji. Po raz pierwszy w tym turnieju zespół naszego rodaka oglądał eksplozję swojego Starożytnego, ale nie dał sobie wydrzeć wygranej w całym meczu. Choć w decydującym starciu serii to Virtus.pro początkowo było bliżej zwycięstwa, Secret ostatecznie wygrało to spotkanie, zapewniając sobie miejsce w finale.

Wyniki dzisiejszych meczów The Kuala Lumpur Major:

Sobota, 17 listopada

Drabinka przegranych

5:00 PSG.LGD 0:2 Evil Geniuses Bo3
8:00 Ninjas in Pyjamas 1:2 Evil Geniuses Bo3

Drabinka wygranych

11:00 Team Secret 2:1 Virtus.pro Bo3

Przed nami już tylko jeden dzień zmagań w ramach The Kuala Lumpur Major. Jutro zostaną rozegrane dwa ostatnie mecze – finał drabinki przegranych oraz wielki finał zawodów. Na początek do walki staną Evil Geniuses i Virtus.pro, a zwycięzca tego spotkania podejmie Team Secret w ostatecznym boju o mistrzostwo zawodów. Transmisję z tych meczów będziecie mogli obejrzeć z polskim komentarzem na kanale Tomasza „bandiTa” Borysa, a po więcej informacji dotyczących The Kuala Lumpur Major zapraszamy na stronę internetową turnieju.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
TyLoo bntet

Grayhound i TyLoo kolejnymi drużynami na PLG Grand Slam

Lista uczestników PLG Grand Slam ma coraz mniej wakatów. Dzisiaj poznaliśmy kolejne dwie ekipy, które w grudniu powalczą o trofeum w Abu Dhabi. Bardzo...