TyLoo bntet
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Grayhound i TyLoo kolejnymi drużynami na PLG Grand Slam

Lista uczestników PLG Grand Slam ma coraz mniej wakatów. Dzisiaj poznaliśmy kolejne dwie ekipy, które w grudniu powalczą o trofeum w Abu Dhabi. Bardzo różnorodny skład partycypantów imprezy uzupełniły Grayhound Gaming oraz TyLoo.

Pierwsza z wymienionych drużyn przebrnęła przez kwalifikacje w Oceanii, gdzie w finale pokonała ORDER 2:0. Tym samym Grayhound dokonało rewanżu za zakończony niedawno 8. sezon ESL Pro League w swoim regionie. Tam w meczu, którego stawką był wylot na finały EPL do Odense ekipa złożona z graczy z Australii, Nowej Zelandii i Mongolii uległa wynikiem 1:3, zaprzepaszczając szansę na jedno z największych osiągnięć w historii formacji. Nieco wcześniej Grayhound zajęło jednak pierwsze miejsce w ESEA Premier Season 29 i tym samym zapewniło sobie udział w Global Challenge, w którym zagrają dwie polskie ekipy – Team Kinguin oraz Virtus.pro.

Kwalifikacjami natomiast nie musiało martwić się TyLoo. Zespół Hansela „BnTeTa” Ferdinanda otrzymał bezpośrednie zaproszenie na zmagania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Chińsko-indonezyjski skład to obecnie 24. drużyna światowego rankingu. W ostatnim czasie widać jednak delikatny spadek formy Azjatów. Jego dowodem może być nieudany występ podczas StarSeries i-League Season 6, kiedy TyLoo z zaledwie jedną wygraną na koncie pożegnało się z turniejem. Niedawno zespół z przewagą Chińczyków zmarnował również, podobnie jak Grayhound, szansę na udział w finałach EPL.

Na ten moment lista uczestników PLG Grand Slam prezentuje się następująco:

5POWER Gaming bluuuuud BOOT-[d]s eNergy Esports
Fnatic Fnatic G2 Esports Grayhound Gaming guccixD
HellRaisers INTZ e-Sports NASR  Sharks Esports
TyLoo

Impreza w Abu Dhabi odbędzie się od 12 do 15 grudnia, a do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyleci aż 16 zespołów. Te powalczą o nagrody z puli 100 tysięcy dolarów, z czego aż 70 tysięcy powędruje w ręce triumfatora.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejni zawodnicy rozstają się z Gen.G

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o uszczupleniu dywizji LoL-a w Gen.G. Nie minęło 48 godzin, a włodarze koreańskiej formacji ogłosili kolejne zmiany w...