fot. DreamHack/Adela Sznajder

Debiut z wysokiego C – Vitality wygrywa DreamHack Open Atlanta 2018!

Zaczęli od porażki, ale nie podłamało ich to – reprezentanci Teamu Vitality w swoim lanowym debiucie zdołali podnieść się po przegranej z Ghost Gaming i wygrać wszystkie kolejne mecze, w tym także ten finałowy z Luminosity Gaming. Dzięki temu to właśnie oni wznieśli w górę mistrzowskie trofeum DreamHack Open Atlanta 2018.

Luminosity Gaming 0 : 2 Team Vitality

(DH Open – wielki finał)
4 4 Mirage 11 16
0 5
6 4 Overpass 11 16
2 5
 Cache 

Już pierwsze minuty meczu dobitnie pokazały, że Vitality nie ma najmniejszego zamiaru pozwolić sobie na jakąkolwiek wpadkę. Piątka z Francji, korzystając ze wszystkich atutów, jakie na Mirage’u daje strona broniąca, szybko wyszli na aż sześciopunktowe prowadzenie i dopiero wtedy dało dojść do głosu rywalom z Luminosity. I chociaż ci wpisali na swoje konto cztery oczka, to zbyt wielu powodów do radości raczej nie mieli – wszak jeszcze przed przerwą Nathan „NBK-” Schmitt wraz z kolegami ponownie doszli do głosu, ustalając wynik pierwszej połowy na 11:4 na swoją korzyść. Co więcej, po przejściu do defensywy gracze znad Sekwany nie zwalniali tempa i w zdecydowany sposób doprowadzili pojedynek do szczęśliwego dla siebie zakończenia. Dość powiedzieć, że Lumino w drugiej części starcia nie powiększyło już swojego dorobku, w efekcie czego wygrana Vitality wynikiem 16:4 stała się faktem.

Aby jeszcze mieć nadzieje na ostateczne zwycięstwo, Luminosity musiało wydrzeć rywalom wybranego przez nich Overpassa. I zaczęło się obiecująco, bo podopieczni Rafaela „zakka” Fernandesa zgarnęli dwie pierwsze rundy i szykowali się do wygrania trzeciej. Ale to nie nastąpiło, TV z lekkim opóźnieniem wskoczyło na właściwe tory i ponownie zepchnęło oponentów z Ameryki Południowej do rozpaczliwej defensywy. Od tamtego momentu NBK- i spółka niepodzielnie rządzili na serwerze, a Latynosi już tylko incydentalnie pozwalali sobie na jakąkolwiek zdobycz. Dlatego też do przerwy tablica wyników ponownie, jak kilkadziesiąt minut wcześniej na Mirage’u, wskazywała 11:4. Co prawda po zmianie stron Brazylijczycy wpisali na swoje konto drugą pistoletówkę, ale znowu nie miała ona żadnego znaczenia wobec błyskawicznej odpowiedzi ze strony Vitality. Francuska formacja pewnie kroczyła po zwycięstwo, wsparta umiejętnościami m.in. Mathieu „ZywOo” Herbauta, który po drodze ustrzelił ace’a. Kilkanaście minut później było już po wszystkim, a zawodnicy znad Sekwany po zwycięstwie w stosunku 16:6 mogli radośnie wznieść ręce w górę w geście triumfu.

Dzięki wygranej Team Vitality zgarnął główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów, natomiast Luminosity Gaming zadowolić się musiało czekiem na 20 tysięcy. Dokładny podział puli pieniężnej oraz końcowy układ miejsc DreamHack Open Atlanta 2018 prezentują się następująco:

1. Team Vitality 50 000 $
2. Luminosity Gaming 20 000 $
3-4. compLexity Gaming, Ghost Gaming 10 000 $
5-6. eUnited, Rogue 3 000 $
7-8. Team Envy, Fragsters 2 000 $
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DH Open: compLexity Gaming vs Team Vitality – statystyki graczy

Półfinały DreamHack Open Atlanta 2018 zakończone. Do Luminosity Gaming w finale dołączył Team Vitality. Francuzi pokonali compLexity Gaming po pełnej...