fot. GG League/Maciej Kołek

Koniec marzeń o ESEA MDL, Codewise i GROM odpadają z play-offów ESEA Adavanced

Już w drugiej rundzie swoją przygodę z play-offami ESEA Advanced zakończyły obie polskie formacje. Zarówno Codewise Unicorns, jak i GROM F1RST przegrały swoje piątkowe mecze, przez co bezpowrotnie utraciły szanse na upragniony awans od ESEA Mountain Dew League.

Teoretycznie trudniejsze zadanie czekało na GROM, który musiał zmierzyć się z duńskim miksem unknown. Należy pamiętać, że to właśnie Skandynawowie zakończyli pierwszy etap rywalizacji na najwyższej lokacie zestawienia, notując zaledwie dwie porażki, ale początkowo wcale nie zdominowali oni polskiej piątki. Co więcej, pierwsza połowa starcia na Overpassie miała bardzo wyrównany przebieg, zaś grający po stronie atakującej Nataniel „othersss” Fijołek i spółka tracili do oponentów zaledwie jedno oczko. Druga część mapy należała już jednak tylko do Duńczyków, którzy zatriumfowali ostatecznie 16:10. Żadnych szans rodzima ekipa nie miała za to na Nuke’u, bo tam poległa zdecydowanie wynikiem aż 5:16.

Równolegle swoje spotkanie rozgrywało także Codewise Unicorns, naprzeciwko którego stanęło HAVU Gaming. Oba zespoły na przestrzeni fazy ligowej wywalczyły sobie dokładnie taki sam bilans, ale na Duscie2 nie było tego widać. Tamten pojedynek toczył się bowiem kompletnie pod dyktando Finów, którzy z drobnymi tylko problemami zwyciężyli w stosunku 16:10. O wiele większy opór podopieczni Damiana “MdN” Kisielewskiego postawili na wybranym przez siebie Trainie. Ba, losy tej mapy rozstrzygnąć musiała nawet dogrywka, bo regulaminowe trzydzieści rund nie wystarczyło, by wyłonić zwycięzcę. Niestety jednak w doliczonym czasie gry to HAVU zaprezentowało się pewniej i przypieczętowało własny awans wygraną 19:16.

Komplet wyników omawianych spotkań prezentuje się następująco:

1 grudnia
20:05 unknown 2:0 GROM F1RST
Overpass 16:10
Nuke 16:5
20:05 HAVU Gaming 2:0 Codewise Unicorns
Dust2 16:10
Train 19:16

Play-offy ESEA Advanved potrwają do połowy grudnia. Ich zwycięzca zapewni sobie bezpośredni awans do 30. sezonu ESEA Mountain Dew League, zaś ekipy z miejsc od 2. do 4. wystąpią w barażach, które odbędą się na początku przyszłego roku.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Liquid TACO

Już dziś poznamy finalistów SuperNova Malta 2018

Wczoraj stało się jasne, że w play-offach SuperNova Malta 2018 nie zobaczymy żadnej polskiej ekipy. Kinguin bowiem odpadło z turnieju bez zwycięstwa,...