fot. ESL/Bart Oerbekke

Virtus.pro krok od powrotu do ESL Pro League, AGO powalczy z Kinguin o życie

Przed nami drugi i jednocześnie ostatni dzień zmagań w ramach barażowego turnieju ESL Pro League. W grze o awans nadal pozostają trzy polskie formacje, ale teraz wiemy już, że miejsce w najwyżej klasie rozgrywkowej uzyskają tylko dwie z nich. A najbliżej osiągnięcia swojego celu jest Virtus.pro.

Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski i spółka swoją promocję mogli przypieczętować już wczoraj, ale w finale ESEA Mountain Dew League musieli uznać wyższość Teamu 3DMAX. Kilka godzin później Virtusi w bratobójczym starciu ograli jednak Team Kinguin, dzięki czemu stanęli przed kolejną szansą. Tym razem rodzimy zespół będzie musiał poradzić sobie z OpTic Gaming, które mimo widocznego kryzysu pokonało po ciężkim, trzymapowym spotkaniu AGO Esports.

A skoro już przy AGO i Kinguin jesteśmy, to warto nadmienić, że jedna z tych drużyn jeszcze przed północą pożegna się z barażami. Stoczą one bowiem bezpośredni pojedynek w pierwszej rundzie dolnej drabinki i tylko jedna z nich będzie mogła pójść dalej. A i na tym stojące przed nią wyzwania się nie zakończą – wszystko dlatego, że wygrany polskich derbów w ostatnim meczu zawodów w Dallas podejmie przegranego omawianej wyżej potyczki między OpTic i VP w walce o drugi nadal wolny slot w EPL.

Harmonogram drugiego dnia prezentuje się następująco:

6 grudnia

Finał drabinki wygranych – Europa

17:00 OpTic Gaming vs Virtus.pro BO3

Finał drabinki wygranych – Ameryka Północna

17:00 Team Singularity vs Team Envy BO3

Pierwsza runda drabinki przegranych – Europa

21:30 AGO Esports vs Team Kinguin BO3

Pierwsza runda drabinki przegranych – Ameryka Północna

21:30 Rogue vs cantwinalan BO3
7 grudnia

Finał drabinki przegranych – Europa

02:00 OpTic/Virtus.pro vs AGO/Kinguin BO3

Finał drabinki przegranych – Ameryka Północna

02:00 Singularity/Envy vs Rogue/cantwinalan BO3

Wielki finał ESEA MDL Season 29 będziecie mogli oglądać tutaj, zaś pojedynek AGO Esports z OpTic Gaming transmitowany będzie na tym kanale. Po więcej informacji na temat baraży o awans do ESL Pro League Season 9 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Swole Patrol lepsze od cantwinalan. freakazoid i swag zagrają w ESL Pro League

Poznaliśmy pierwszego szczęśliwa, który zapewnił sobie udział w pierwszej przyszłorocznej edycji północnoamerykańskiej ESL Pro League. W najwyższej kl...