fot. melty

Vitality z nowym trenerem – XTQZZZ obejmuje stery we francuskiej drużynie

Niespełna miesiąca potrzebowali włodarze Teamu Vitality, by znaleźć nowego szkoleniowca prowadzonej przez siebie dywizji CS:GO. Dziś miejsce zwolnionego w połowie listopada Philippe „faculty’ego” Rodiera zajął bowiem Rémy „XTQZZZ” Quoniam.

Kilka tygodni temu nie prowadzone przez nikogo Vitality sięgnęło po triumf podczas DreamHack Open Atlanta 2018, ale mimo to francuska ekipa i tak potrzebowała kogoś, kto się nią zajmie. I to właśnie związane z tym obowiązki przejmie XTQZZZ, który ostatnimi czasy pełnił rolę komentatora w ESL France. W przeszłości jako zawodnik reprezentował barwy melty eSport Club, pod banderą którego występował m.in. z Alexem „ALEXEM” McMeekinem i Lambertem „Lambertem” Prigentem. W przeciwieństwie do swoich kolegów nigdy nie zdołał jednak wskoczyć na odpowiedni poziom i w 2015 roku zakończył karierę.

To nie jedyny nowy nabytek Vitality. Do nadsekwańskiej organizacji dołączył także Alexandre „Zuper” Gillet, który podczas ESL Championnat National towarzyszył Quoniamowi na stanowisku komentatorskim. W TV pełnić będzie rolę menadżera zespołu, co sam określił mianem „nowej przygody”.

W tej sytuacji skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

  • Nathan “NBK-“ Schmitt
  • Dan “apEX” Madesclaire
  • Vincent “Happy” Cervoni
  • Cédric “RpK” Guipouy
  • Mathieu „ZywOo” Herbaut
  • Rémy „XTQZZZ” Quoniam – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nadchodzi kolejna edycja LoL KeSPA Cup

Jako że bitewny pył po transferowej wojnie powoli zaczyna opadać, najwyższy czas na sprawdzenie jak po dokonaniu wzmocnień sprawują się czołowe zespoł...