Team Secret Nisha
fot. ESL/Adela Sznajder

MegaFon Winter Clash na start, w akcji między innymi Secret

Choć w kalendarzu trwającego sezonu Dota Pro Circuit zaplanowano sporą przerwę między dwoma pierwszymi Majorami, to fani popularnej MOBY nie mają się czym martwić. Już dziś w Moskwie rusza bowiem MegaFon Winter Clash, czyli turniej, na którym wystąpi kilka zespołów z absolutnej światowej czołówki.

W organizowanych przez Epic Esports Events zawodach udział weźmie łącznie sześć formacji – pięć otrzymało bezpośrednie zaproszenie, natomiast Natus Vincere pomyślnie przeszło przez kwalifikacje. W Rosji zobaczyć będziemy mogli także Team Secret Michała „Nishy” Jankowskiego czy Virtus.pro. Ekipa Polaka przybyła jednak do Moskwy osłabiona nieobecnością Yazieda „YapzOra” Jaradata, którego zastąpi Nico „eyyou” Barcelon.

Format rozgrywek będzie podobny do tego używanego podczas Majorów czy The International. Wszystkie zespoły najpierw zmierzą się w fazie grupowej, która rozstrzygnie o rozstawieniu w play-offach imprezy. Tylko zwycięzcy każdego z dwóch zbiorów trafią prosto do drabinki wygranych. W fazie pucharowej aż do finału pojedynki będą rozgrywane w trybie BO3, natomiast triumfator całych zmagań będzie musiał pokonać swojego przeciwnika aż trzy razy. Warto jednak zaznaczyć, iż ekipa z górnej drabinki do kluczowego meczu przystąpi z przewagą jednej mapy.

Tak prezentuje się harmonogram pierwszego dnia MegaFon Winter Clash:

7 grudnia

Grupa A

11:00 Natus Vincere vs Team Secret BO3
14:00 Virtus.pro vs Team Secret BO3
17:00 Virtus.pro vs Natus Vincere BO3

Grupa B

11:00 Team Liquid vs Forward Gaming Forward Gaming BO3
14:00 PSG.LGD vs Forward Gaming Forward Gaming BO3
17:00 PSG.LGD vs Team Liquid BO3

W puli nagród MegaFon Winter Clash znalazło się 300 tysięcy dolarów. Anglojęzyczna transmisja z imprezy dostępna będzie na oficjalnym kanale EPICENTER na Twitchu. Polski komentarz znajdziecie natomiast na prywatnym kanale Tomasza „bandiTa” Borysa. Wydarzenie na żywo śledzić będą mogli także kibice zgromadzeni w Crocus Expo, jednym z największych centrum biznesowych w Rosji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Froggen wraca do NA LCS! Duńczyk zagra w Golden Guardians

Po niemalże roku przerwy Henrik "Froggen" Hansen wraca do najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends w Ameryce Północnej. Duńczyk podpisał b...