fot. Virtual Bundesliga

22 niemieckie kluby piłkarskie wezmą udział w Virtual Bundeslidze

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najlepszych tytułów łączących sport tradycyjny z elektronicznym jest FIFA. Coraz częściej rynek esportowy szturmowany jest przez kluby piłkarskie, a najlepszym tego dowodem jest powstała niedawno Virtual Bundesliga.

VBL Club Chapionship to nowy projekt Deutsche Fußball Liga i EA SPORTS, którego celem jest rywalizacja pomiędzy zespołami występującymi w piłkarskiej Bundeslidze (13 ekip) i Bundeslidze 2 (9 ekip). Pełny sezon będzie liczył 21 kolejek. Na jedno spotkanie będą składały się tak naprawdę trzy pojedynki, w tym dwa jeden na jednego. Jeden z nich rozgrywany będzie na platformie PlayStation, zaś drugi na platformie Xbox. Trzeci mecz to starcie dwa na dwa, a wybór platformy przypadnie gospodarzowi. Za każdy z pojedynków przyznawana będzie taka sama liczba punktów.

fot. Virtual Bundesliga

Sześć najlepszych ekip automatycznie otrzyma miejsce w wielkim finale, który odbędzie się w maju przyszłego roku. Zespoły z miejsc od 7 do 16 awansują do fazy play-off, gdzie powalczą o przepustkę do wcześniej wspomnianego wielkiego finału. Rozgrywki wystartują 16 stycznia.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar wreszcie pokonane! Pompa Team mistrzem czwartego sezonu PLE!

Illuminar Gaming zażarcie walczyło o zdobycie wszystkich możliwych tytułów mistrzowskich w tym roku na polskiej scenie League of Legends. Ten sukces n...