fot. SUPER GAME e-sport

SUPER GAME e-sport w Oławie zakończone

W minionych weekend seria SUPER GAME e-sport ponownie zawitała do Oławy. W tamtejszym Centrum Kultury przez dwa dni toczyły się amatorskie esportowe zmagania, które były jednym z elementów dwóch cykli – LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie.

W krajowym pucharze po raz drugi z rzędu najlepsze okazało się Superius Gaming, które po zaciętym wielkim finale pokonało innych wcześniejszych triumfatorów, Team Exceed. Z kolei wśród szkół po pierwsze miejsce sięgnęło TEB Edukacja Gorzów Wielkopolski. Uczniowie z województwa lubuskiego pokonali zarówno TEB Edukacja z Kraków, które finalnie stanęło na najniższym stopniu podium, jak i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wołowa.

Standardowo, jak przy każdej imprezie z cyklu SUPER GAME e-sport, na zgromadzonych na miejscu czekał szereg atrakcji, w tym także liczne turnieje. Rozegrano na przykład zawody w ubiegłoroczną edycję gry FIFA 18, zaś zwyciężył w nich Damian Makowski, wyprzedzając m.in. Kacpra „Jawormeistera” Jaworskiego. Z kolei najlepszym wirtualnym kierowcą, który wykręcał najlepsze czasy w sygnowanym marką TAG HEUER symulatorze rajdowy Gran Turismo Sport okazał się Maciej Woźny.

Końcowa klasyfikacja zawodów, które odbyły się w Oławie prezentuje się następująco:

HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

1. Superius Gaming
2. Team Exceed
3. Malutkie Bobaski
1. TEB Edukacja Gorzów Wielkopolski
2. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie
3. TEB Edukacja Kraków
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Uczniowie i studenci na start! Przed nami kolejna edycja Edu Esport Cup

Mamy dobrą wiadomość dla uczniów i studentów! Zapowiedziano bowiem kolejną edycję turnieju Edu Esport Cup, w którym szkolne i akademickie drużyny będą...