fot. SUPER GAME e-sport

E-sportowa Gwiazdka w TAURON Arenie Kraków już za nami

To właśnie dziś dzieci wyczekują aż na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. W ostatni weekend jednak w Krakowie miejsce miała „E-sportowa Gwiazdka”, czyli esportowa impreza zorganizowana w TAURON Arenie, będąca jednocześnie kolejną odsłoną zmagań w ramach LG Mistrzostw Polski Szkół w E-sporcie oraz HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie.

Całe wydarzenie zainaugurował Jacek Bartlewicz, przedstawiciel Urzędu Miasta Krakowa. Już pierwszego dnia zawodów do gry weszły reprezentacje szkolne, które rywalizują między sobą o krajowy czempionat. Finalnie pierwsze miejsce zajęli gospodarze z X Liceum Ogólnokształcące im. KEN, którzy po wyrównanym pojedynku ograli Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu. Najniższy stopień podium przypadł natomiast w udziale Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Wadowicach. Z kolei pierwsze miejsce podczas Pucharu Polski zgarnął GROM F1RST, któremu ustąpiły Mixer i Superius Gaming, zwycięzcy z Oławy, którzy zakończyli zmagania odpowiednio na drugiej i trzeciej lokacie.

Niemniej nie samym CS:GO człowiek żyje, bo, jak na każdej imprezie z cyklu SUPER GAME e-sport, także i w Krakowie na zgromadzonych czekało wiele atrakcji związanych z innymi tytułami. Poza ogólnodostępną strefą free to play widzowie mogli zobaczyć w akcji graczy FIFA 18, z których najlepszy okazał się Mariusz Mirek – w nagrodę otrzymał on personalizowane biurko gamingowe od firmy Techdesk. Z kolei fotel gamingowy marki Quersus i przepustkę do wielkiego finału całego sezonu otrzymał Maksymilian Borowy, najlepszy wirtualny kierowca, który triumfował na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport.

Końcowa klasyfikacja zawodów, które odbyły się w Krakowie prezentuje się następująco:

HIRO Quersus Puchar Polski w E-sporcie

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie

1. GROM F1RST
2. Mixer
3. Superius Gaming
1. X Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Krakowie
2. Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu
3. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Wadowicach
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna starixa awansowała na światowe finały WESG 2018

Minionej nocy swoich reprezentantów podczas światowych finałów World Electronic Sports Games 2018 poznała Ukraina. Już w marcu barw naszych wschodnich...