fot. Riot Games

Esportowe podsumowanie 2018 roku: lipiec

W lipcu esportowa karuzela nieco przyhamowała. Oczywiście mimo to nie mogliśmy się nudzić. W Counter-Strike’u trwały bowiem Minory, z kolei w świecie League of Legends tempa nabierały letnie splity. Ciekawe zdarzenia miały miejsce także na giełdzie transferowej. Na ustach wszystkich sympatyków esportu znalazł się Mateusz „Kikis” Szkudlarek, który krajowe Illuminar Gaming zamienił na europejski Team Vitality. Weźmy więc pod lupę wszystkie najważniejsze wydarzenia lipca.


2 lipca – a83650 zapewnia sobie awans na Mistrzostwa Świata w Heartstone’a

Początek miesiąca był wyjątkowo udany dla Kacpra „a83650” Kwiecińskiego. Zawodnik występujący pod banderą Illuminar Gaming wywalczył wicemistrzostwo podczas HCT Summer Championship. Występ Polaka został okrzyknięty jako spora niespodzianka, bowiem nasz rodak nie należał do faworytów imprezy. Oprócz 40 tysięcy dolarów zawodnik znad Wisły wywalczył także bezpośrednią kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Heartstone’a.

10 lipca – KubiK na okresie testowym w Virtus.pro

Kuba „KubiK” Kubiak – jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie CS:GO – rozpoczął swoją wymarzoną przygodę z Virtus.pro. KubiK w polskim zespole ma pełnić rolę analityka i pomagać od strony taktycznej zawodnikom, ale także trenerowi VP – Jakubowi „kubenowi” Gurczyńskiemu. W przeszłości podczas swoich streamów były zawodnik nierzadko pochylał się nad analizą spotkań rozgrywanych przez najsłynniejszy polski skład.

14 lipca – tarik nowym graczem MIBR-u

Zaledwie dzień po ogłoszeniu rozstania Tarika „tarika” Celika ze składem Cloud9, w sieci pojawiła się informacja o zmianie przez Amerykanina barw klubowych. tarik zasilił szeregi MIBR-u, potwierdzając tym samym doniesienia o odsunięciu z aktywnego składu Ricardo „boltza” Prassa. Brazylijczyk musiał ustąpić miejsca właśnie nowemu nabytkowi formacji zza oceanu.

24 lipca – Veggie rozstaje się z Illuminar Gaming

Od dłuższego czasu Fryderyk „Veggie” Kozioł za pośrednictwem mediów społecznościowych zapowiadał koniec swojej przygody trenerskiej w Illuminar Gaming. Współpraca z najlepszą polską drużyną League of Legends trwała jednak nieco dłużej, ale w końcu Veggie powiedział dość. Rozstanie z iHG uargumentował obowiązkami rodzicielskimi oraz brakiem międzynarodowych turniejów. Kozioł powiedział także, że jest jeszcze jeden powód, jednak na razie nie zamierza go ujawniać.

24 lipca – Tabasko oficjalnie kończy karierę profesjonalnego gracza

Kilka godzin po odejściu Veggiego o zakończeniu kariery profesjonalnego gracza poinformował Wojciech „Tabasko” Kruza. Polski dżungler kilka miesięcy wcześniej stracił miejsce w Illuminar Gaming na rzecz Mateusza „Kikisa” Szkudlarka. Niewiele później Tabasko zdecydował się na przerwę od zawodowego grania, aż w końcu postanowił całkowicie odwiesić klawiaturę na kołek.

24 lipca – Kikis zawodnikiem Teamu Vitality

Obserwatorzy polskiego LoL-a z wypiekami na twarzy przyglądali się temu, co w ciągu jednego dnia wydarzyło się na rodzimej scenie. Ponownie w centrum uwagi znalazło się Illuminar Gaming, a konkretnie dżungler wspomnianej ekipy – Mateusz „Kikis” Szkudlarek. Polak został bowiem zakontraktowany przez uczestniczący w EU LCS Team Vitality. Tym samym w europejskiej formacji mieliśmy wówczas dwóch graczy z naszego kraju – Kikis grał u boku  Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego.

29 lipca – London Spitifire wygrywa w inauguracyjnym sezonie Overwatch League

Premierowy sezon Overwatch League dobiegł końca. W wielkim finale rosnących w siłę rozgrywek London Spitfire nie pozostawiło żadnych złudzeń Philadelphia Fusion, pokonując ją wynikami 3:1 i 3:0 w drugim spotkaniu. Tym samym na konto formacji zlokalizowanej w stolicy Wielkiej Brytanii powędrował okrągły milion dolarów oraz tytuł mistrzowski w pierwszym sezonie ligowym.


Wszystkie odsłony esportowego podsumowania 2018 roku możecie znaleźć pod tym adresem. Kolejna część zostanie opublikowana już jutro.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Envy wyrzuciło gracza FIFA z uwagi na jego komentarze na temat ofiar Hillsborough

Team Envy to jedna z tych organizacji, która chętnie otwiera się na każdą istniejącą w esporcie grę. Z tego powodu amerykańska drużyna posiada obecnie...