fot. DreamHack/Abraham Engelmark

Zespół izaka poznał rywali podczas ASUS ROG Join The Republic Challenge

Do startu  ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019 pozostało już zaledwie kilka dni, a więc najwyższy czas na ujawnienie kolejnych szczegółów wydarzenia. Organizatorzy niedawno zaprezentowali nam bowiem format oraz obsadę komentatorską nadchodzących rozgrywek.

Na początek zawodów czeka nas rywalizacja w dwóch zbiorach, z czego w każdym z nich znalazły się cztery formacje. Inauguracyjne starcia oraz batalie wygranych zostaną przeprowadzone w trybie BO1, podczas gdy zwycięzców meczów eliminacyjnych oraz decydujących wyłonią boje do dwóch wygranych. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do play-offów, w których także czeka nas walka w formacie BO3.

Reprezentująca nasz kraj piątka Piotra „izaka” Skowyrskiego trafiła do grupy B, w której na początek zmagań podejmie szwedzki zespół Markusa „pronaxa” Wallstena. Kapitan polskiej formacji nie kryje, iż przed jego drużyną stoi spore wyzwanie, ale i tak zachowuje pozytywne nastawienie: – Nieco pechowe losowanie drabinki eliminacyjnej – planowałem spotkać się z drużyną pronaxa w finałach. W sumie to nawet lepiej – rozegramy dwa mecze finałowe na jednym turnieju! Na pewno nie będzie łatwo, nigdy jednak nie miałem tak silnej drużyny i jestem pewien, że z tym składem możemy pokonać każdego! – przyznał właściciel Izako Boars.

Grono rywali biało-czerwonych uzupełnią ekipy z Francji i USA, natomiast w drugim zbiorze na serwerze pojawią się przedstawiciele Australii, Niemiec, Europy Wschodniej oraz Wielkiej Brytanii. Warto wspomnieć, iż jednym z podopiecznych Henry’ego „HenryG” Greera będzie Filip „TUDSON” Tudev, czyli postać kojarzona głównie z występów na rodzimym podwórku.

Tak wygląda harmonogram pierwszych pojedynków turnieju:

4 stycznia
17:30 Team SPUNJ vs Team HenryG BO1
19:00 Team pronax vs Team IzakOOO BO1
20:30 Team nooky vs Team ceh9 BO1
22:00 Team fl0m vs Team HOUNGOUNGAGNE BO1

Choć szwedzkie rozgrywki przeznaczone są głównie dla graczy nieznanych szerszej publiczności, to za wysoką jakość komentarza odpowiadać będą gwiazdy światowego formatu takie jak Lauren „Pansy” Scott , Sean „seang@res” Gares czy Tres „stunna” Saranthus. Transmisja z imprezy dostępna będzie na kanale ASUS ROG na Twitchu. ASUS ROG Join The Republic Challenge 2019 odbędzie się w Sztokholmie między 4 i 7 stycznia.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowe podsumowanie 2018 roku: październik

Październik był wyjątkowo gorącym okresem w światowym esporcie. Niestety, temperaturę na moment podniosła nieprzyjemna sytuacja, która zdarzyła się po...