fot. Gfinity

damie zostaje w AS Roma Fnatic do końca 2019 roku

Zaledwie pół roku wystarczyło Damianowi „damie” Augustyniakowi, by przekonać do siebie włodarzy AS Roma Fnatic. Polski zawodnik FIFA ogłosił bowiem, że jego dotychczasowa umowa z włoską ekipą została przedłużona aż do końca 2019 roku.

Polak do rzymskiej formacji zawitał w połowie 2018. Bardzo szybko zaskarbił sobie zaufanie, na co wpływ miały bez wątpienia osiągane przez niego wyniki. Przypomnijmy, że Augustyniak zapewnił sobie awans m.in. na FIFA eWorld Cup 2018, czyli wirtualne Mistrzostwa Świata. I chociaż tam nie poszło mu najlepiej, bo z zawodami pożegnał się już w fazie grupowej, to i tak sam fakt udziału w światowym czempionacie możemy uznać za sukces – wszak był on tam jedynym Polakiem. Z kolei niespełna miesiąc temu damie oraz jego klubowy kolega, Simon „Zimme” Nystedt, mogli świętować triumf w Gfinity Elite Series, w finale którego ograli Method.

2018 był najlepszym rokiem w moim życiu – przyznał polski zawodnik za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Znacząco poprawiłem się jako zawodnik i poznałem wielu fantastycznych ludzi, którzy pomogli mi podczas tej podróży. Za mną sześć miesięcy gry w barwach AS Roma Fnatic i mogę z dumą ogłosić, że mój kontrakt został przedłużony do końca 2019 roku. Uczyńmy więc rok 2019 jeszcze lepszym! – dodał.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Esportowe podsumowanie 2018 roku: grudzień

Dla odmiany ostatni miesiąc roku należał zdecydowanie do Counter-Strike'a. Na początku grudnia Valve zdecydowało się na wprowadzenie do gry trybu batt...