fot. ESL/Bart Oerbekke

The Bucharest Minor na start. W puli nagród bilet na Majora

Sympatycy Dota 2 mają się z czego cieszyć. Już jutro po ponad miesięcznej przerwie wznowiona zostanie bowiem rywalizacja w ramach Dota Pro Circuit. Na starcie The Bucharest Minor stanie łącznie osiem ekip, choć podczas pierwszego dnia zawodów w akcji zobaczymy tylko cztery z nich.

Organizatorzy rumuńskich rozgrywek wyraźnie lubią trzymać zawodników i kibiców w niepewności. Format i szczegółowy harmonogram wydarzenia zostały zaprezentowane opinii publicznej zaledwie wczoraj, natomiast podział na grupy poznaliśmy dopiero dziś po południu. Do zbioru A trafiły między innymi Gambit Esports i Ninjas in Pyjamas, które miały już okazję wystąpić na Majorze w trakcie trwającego cyklu DPC. Grono drużyn w grupie B uświetnia natomiast OG, czyli triumfator The International 2018.

Tak wygląda podział na grupy The Bucharest Minor:

Grupa A Grupa B
Gambit Esports BOOM ID
Keen Gaming EHOME
Ninjas in Pyjamas OG
TEAM TEAM Playmakers Esports

W środę na serwerze pojawią się tylko ekipy z grupy A, które powalczą o jak najlepsze rozstawienie przed fazą pucharową turnieju. Tak wygląda harmonogram jutrzejszych zmagań:

9 stycznia, środa

Grupa A

09:00 Keen Gaming vs Ninjas in Pyjamas BO3
09:00 Gambit Esports vs TEAM TEAM BO3
12:00 Mecz wygranych BO3
15:00 Mecz przegranych BO3
18:00 Mecz decydujący BO3

The Bucharest Minor zostanie rozegrany między 9 i 13 stycznia. W puli nagród turnieju znajduje się 300 tysięcy dolarów i 500 punktów DPC, a triumfator całej imprezy dodatkowo zagwarantuje sobie możliwość wyjazdu do Chin na The Chongqing Major. Anglojęzyczna transmisja z wydarzenia dostępna będzie na kanale PGL na Twitchu.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepsi gracze 2018 roku wg HLTV – 13. Xyp9x

Dziś jest już ósmy dzień, w którym HLTV ogłasza nazwisko kolejnego zawodnika umieszczonego na liście najlepszych graczy 2018 roku. Wreszcie swojego pi...