Griffin KeSPA Cup finał
fot. facebook.com/pg/kespalol

Zawodnicy Griffin przedłużyli kontrakty do 2021 roku

Włodarze Griffin z pewnością mogą być zadowoleni z wyników, które dostarczają ich podopieczni. Reprezentanci Griffin od kilku miesięcy bez przerwy znajdują się w czołówce drużyn Korei Południowej, co z pewnością budzi podziw nie tylko wśród fanów, ale także pozostałych zespołów w stawce. Świetne wyniki w ostatnim czasie spowodowały, że włodarze organizacji postanowili przedłużyć kontrakty ze swoimi graczami aż do końca sezonu 2021.

Griffin awansowało do LCK dopiero w kwietniu ubiegłego roku, pokonując w decydującym starciu MVP wynikiem 3:1. Zespół, który kompletnie zdeklasował resztę formacji w Challengers Korea, okazał się być jedną z największych niespodzianek w najwyższej klasie rozgrywkowej Korei Południowej. W fazie zasadniczej letniego splitu LCK 2018 Griffin zajęło drugie miejsce, a następnie dotarło aż do finału play-offów, gdzie koniec końców uległo kt Rolster po pięciu wyrównanych mapach. Mimo fantastycznego sezonu Griffin nie zdołało awansować na Mistrzostwa Świata, bowiem w finałowym pojedynku nie dało sobie rady z reprezentantami Gen.G, również przegrywając po pięciu potyczkach.

Podczas gdy wszystkie drużyny w LCK biły się o zawodników i starały się dokonać jak najlepszych transferów, Griffin siedziało cicho i bacznie obserwowało wszelkie ruchy na scenie. Organizacja ostatecznie nie zdecydowała się na żadne zmiany w składzie, a jedynie na zakontraktowanie dwóch młodzików, którzy będą mogli trenować z zespołem, a także dodatkowego supporta Jeonga „Kabbiego” Sang-hyeona. Co ciekawe, brak roszad personalnych okazał się być dobrą decyzją, bowiem Griffin bez większego trudu ograło wszystkich napotkanych przeciwników podczas KeSPA Cup 2018.

Zgodnie z doniesieniami dziennikarzy portalu Naver przedłużenie umów wiąże się także z ogromnymi korzyściami dla zawodników. Kontrakty rzekomo zostały przygotowane tak, aby to gracze byli zadowoleni z warunków, a początkowe pensje podobno zostały zwiększone dwukrotnie, co z pewnością cieszy wszystkich sześciu graczy, którzy podpisali umowy aż do końca sezonu 2021.

Aktualny skład Griffin prezentuje się następująco:

Choi „Sword” Sung-won
Lee „Tarzan” Seung-yong
Jeong „Chovy” Ji-hoon
Park „Viper” Do-hyeon
Son „Lehends” Si-woo
Jeong „Kabbie” Sang-hyeon
Kim „cvMax” Dae-ho
Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Elazer

Neeb, Special i uThermal pewni występu na IEM Katowice. Polacy nadal bez awansu

Intel Extreme Masters Katowice 2019 zbliża się wielkimi krokami. Wczorajszego wieczoru zakończyły się online'owe kwalifikacje europejskiego serwera do...