fot. FACEIT

XANTARES: Graczom Space Soldiers brakowało motywacji

Pod koniec ubiegłego roku BIG zaskoczyło światową społeczność CS:GO ściągając do swojej drużyny Ismailcana „XANTARESA” Dörtkardeşa. 23-latek już wcześniej kuszony był przez liczne międzynarodowe formacje, lecz dopiero teraz zdecydował na stałe przenieść się za granicę. W rozmowie z portalem HLTV.org turecki strzelec dokładnie wyjaśnił, co skłoniło go do zmiany otoczenia.

– Opuściłem swój zespół, bo graczom brakowało motywacji. Jednymi z decydujących czynników były mój głód sukcesu oraz ambitna osobowość – przyznał jeden z najbardziej utalentowanych zawodników na świecie. XANTARES potwierdził także, iż jego usługami kiedyś zainteresowane były prawdziwe potęgi europejskiego CS:GO: – Otrzymałem oferty od wielu drużyn, w tym FaZe i mousesports, lecz wtedy nie zamierzałem odchodzić z ekipy. Kiedy wreszcie zdecydowałem się dołączyć do innego składu, to przyjazne otoczenie w BIG połączone z moją wiarą we wspólny sukces sprawiło, że to właśnie tę ofertę wybrałem – dodał Dörtkardeş.

Gwiazda znad Bosforu skomentowała także swoją niedawną przeprowadzkę do Niemiec: – Rozstanie z przyjaciółmi oraz rodziną i życie za granicą, by grać w innym zespole, to ogromne poświęcenie. Myślałem, że będę czuł się samotny, lecz zawodnicy i włodarze BIG na początku powitali mnie z otwartymi ramionami, tak jakbym był ich przyjacielem – wyznał 23-latek, który następnie odniósł się do kwestii związanych z wypracowaną renomą swoich nowych kolegów: – BIG to odnoszący sukcesy i rozpoznawalny zespół, który udowodnił już swoją wartość. (…) Wierzę, a właściwie to wiem, że dzięki mojemu wkładowi możemy osiągnąć nawet jeszcze więcej. Nie dołączyłbym do BIG, gdyby nasze cele i wizja nie były takie same. One są identyczne i zawsze celujemy w „więcej” oraz „lepiej”. Nie ustalamy sobie żadnej granicy. Naszym celem jest osiągnięcie najwyższego możliwego poziomu, na jaki może dotrzeć drużyna – zakończył Turek.

XANTARES zadebiutuje w swoim nowym zespole podczas internetowego turnieju WePlay! Lock and Load, który zostanie rozegrany na przełomie stycznia i lutego. Międzynarodowa piątka na pewno wystąpi także w Fazie Nowych Legend IEM Katowice 2019 oraz na StarSeries i-League Season 7.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gamingowe słuchawki nie muszą być drogie. Recenzja Lenovo Legion Y

Lenovo to firma, której nie trzeba przedstawiać obecnie chyba nikomu - zna ją prawdopodobnie każdy miłośnik laptopów. Mniej osób natomiast wie o podma...