fot. ESL

Izako Boars wywalczyło miejsce w ESEA MDL!

W 30. sezonie ESEA Mountain Dew League zobaczymy trzy polskie drużyny! Do Virtus.pro i AGO Esports dołączyli minionej nocy zawodnicy Izako Boars, którzy jako jedna z sześciu formacji przebrnęli przez baraże. W decydującym spotkaniu podopieczni Piotra „izaka” Skowyrskiego pokonali brytyjski Team Endpoint.

Team Endpoint 1 : 2 Izako Boars

(Baraże o awans do ESEA MDL – 3. runda LB)
16 10 Dust2 5 10
6 5
 12 8 Overpass  7 16
4 9
6 2 Mirage 13 16
4 3

Pierwsza mapa nie ułożyła się po myśli naszych rodaków, gdyż ci po pierwszej połówce mieli na swoim koncie zaledwie pięć punktów.  Zaraz po zmianie stron pojawiło się światełko w tunelu w postaci wygranej pistoletówki, ale Endpoint nie zamierzało biernie przyglądać się poczynaniom naszych i przejęło inicjatywę, ostatecznie kończąc pojedynek 16:10.

Lepiej wyglądały dla Dzików dwa kolejne starcia. Najpierw na Overpassie IB stoczyło jedną wyrównaną połówkę, by po zmianie stron pokazać swoją prawdziwą siłę i zwyciężyć 16:12, a następnie zawodnicy Bartosza „Hypera” Wolnego dali popis na Mirage’u. Tam Team Endpoint praktycznie nie istniał – w pierwszej części meczu zdobył zaledwie dwa punkty, a w drugiej cztery, tym samym Izako Boars mogło cieszyć się z awansu.

30. sezon europejskiej odsłony ESEA MDL rozpocznie się już za 4 dni, czyli 14 stycznia. W rywalizacji udział weźmie w sumie osiemnaście zespołów, a pełna lista uczestników przedstawia się następująco:

Virtus.pro AGO Esports Epsilon eSports Team LDLC
ENCE eSports Sprout Red Reserve ex-Fragsters
ALTERNATE aTTaX Chaos Esports Club expert eSport Team Vitality
Team Spirit ex-EURONICS Gaming forZe Izako Boars
Valiance & Co Movistar Riders
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars o krok od awansu do ESEA MDL 30

Izako Boars wciąż liczy się w walce o awans do 30. sezonu ESEA Mountain Dew League. W drugiej rundzie drabinki przegranych baraży Polacy rozprawili si...