x-kom team Goofy
fot. Maciej Kołek/x-kom team

x-kom walczy o wyjazd na finały lanowe Geeks Gone Wild #24

Już dziś wieczorem rozstrzygną się losy wyjazdu x-kom teamu na turniej Geeks Gone Wild #24, który pod koniec stycznia odbędzie się w duńskim Aalborg. Polacy od godziny 18:30 będą kontynuować europejskie kwalifikacje do zawodów.

Do awansu zawodnicy znad Wisły potrzebują już tylko dwóch wygranych. Na początek x-komowi przyjdzie zmierzyć się w pojedynku BO1 z Undrdgs, a w przypadku powodzenia decydujący mecz BO3 Polacy zagrają ze zwycięzcą z pojedynku drużyn o wdzięcznych nazwach – wwwwwwwwww i lotb. Wcześniej nasza rodzima piątka na swojej drodze spotkała takie ekipy jak defusekids czy nolimit-, ale formacja Daniela „STOMPA” Płomińskiego spisała się w tych starciach bez zarzutu, stawiając kolejne kroki w stronę uzyskania kwalifikacji.

Ogółem przepustkę do głównej części zmagań w Skandynawii wywalczą dwie ekipy.  Niestety, taką możliwość straciły już inne zespoły z Polski. Wśród partycypantów eliminacji znalazły się między innymi fAm z Maciejem „Luzem” Bugajem na pokładzie, czy Codewise Unicorns, jednak przygoda zarówno jednych, jak i drugich, nie należała do najdłuższych.

Z pełną drabinką można zapoznać się w tym miejscu. Turniej Geeks Gone Wild #24 potrwa od 25 do 27 stycznia, a do wygrania będzie około 22 tysiące dolarów. Pewne startu w imprezie na duńskiej ziemi są między innymi Tricked Esports czy ex-Fragsters.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Danye: Wiedziałem, że jestem bardzo dobry indywidualnie i czułem, że w końcu mi się uda

Pierwszy sezon Overwatch League okazał się sporym sukcesem, nic więc dziwnego, że przed kolejną edycją rozgrywek do gry weszło kilka nowych drużyn. To...