fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze 2018 roku wg HLTV – 11. GuardiaN

Miniony rok, a zwłaszcza jego druga połowa, przyniósł FaZe Clanowi wiele rozczarowań. Mimo to dziś w przygotowanym przez HLTV rankingu najlepszych graczy 2018 roku znalazł się już drugi przedstawiciel międzynarodowego składu. Tym razem padło na Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa, który zajął 11. miejsce.

Dla Słowaka obecność w układanym przez popularny serwis zestawieniu jest już rutyną – dotychczas był on notowany na każdej tego typu liście, a w 2015 roku stanął na środkowym stopniu podium. Tym razem nie było już tak dobrze, ale też trudno się dziwić, bo 27-letni snajper miewał ostatnimi czasy kilka wahań formy. Niemniej i tak okazał się najskuteczniejszym AWP-erem na wielkich imprezach, zaliczając średnio 0,44 zabójstwa na rundę. Na swoim koncie ma także tytuł MVP, który otrzymał za świetny występ podczas Intel Extreme Masters w Sydney, gdzie jego ekipa zgarnęła jedno z trzech tegorocznych turniejowych zwycięstw. Mimo wszystko pamiętajmy, że w FaZe Kovács nie był już tak kluczową postacią, jak miało to miejsce w pierwszych latach Global Offensive w Natus Vincere.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2018 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
11. Ladislav „GuardiaN” Kovács FaZe Clan
12. Russel „Twistzz” Van Dulken Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
15. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
16. Miikka „suNny” Kemppi mousesports
17. Timothy „autimatic” Ta Cloud9
18. Håvard „rain” Nygaard FaZe Clan
19. Robin „ropz” Kool mousesports
20. Valdemar „valde” Bjørn Vangså North
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO Esports

Porażki AGO i x-komu w fazie grupowej Hunt Wave League

Czwartek nie przyniósł zbyt wielu pozytywnych informacji kibicom polskich formacji w rozgrywkach online. Zarówno AGO Esports, jak i x-kom team przegra...