fot. StarLadder

pro100 może zagrać podczas Minora CIS z trenerem w składzie

W jakim składzie pro100 wystąpi podczas nadchodzącego Minora CIS? Niby termin zgłaszania skład już minął, ale okazuje się, że nie wszystko jest jasne. Powodem takiego stanu rzeczy są problemy zdrowotne Leonarda „kenzora” Volodarchuka, jednego z członków drużyny.

O całej sytuacji poinformował Ivan „AiyvaN” Semenets, klubowy kolega Ukraińca, który dodał, że w zaistniałych okolicznościach udział kenzora w Minorze w Katowicach jest mocno wątpliwy. W tej sytuacji organizacja rozpoczęła poszukiwania zmiennika, ale okazuje się, że na nic te starania – formacja i tak nie mogłaby skorzystać z jego pomocy. A wszystko z powodu regulaminu nadchodzącego Majora, który wyraźnie mówi, że w pierwszej kolejności zespół musi przesunąć do składu trenera, a dopiero w momencie, gdy to nie rozwiąże wszystkich problemów, dopuszczalne jest dokonanie tzw. transferu awaryjnego.

Interweniować próbował nawet właściciel pro100, Danylo „Zeus” Teslenko: – Nasz zawodnik, kenzor, trafił do szpitala, możemy to udowodnić. Nie ma więc możliwości, byśmy mogli zagrać ze zmiennikiem, a nie naszym trenerem? Nie ma żadnych przepisów dla sytuacji związanych z siłą wyższą, jak ta? – tymi słowami gracz Natus Vincere zwrócił się do władz ESL w mediach społecznościowych. Odpowiedzialny za kwestie turniejowe Alexander „crtmN” Nehr odpowiedział jednak, iż z uwagi na narzucone przez Valve zapisy zmiana taka nie jest możliwa. Wygląda więc na to, że jeżeli Volodarchuka szybko nie dojdzie do siebie, to pro100 podczas ostatniego etapu eliminacji do Intel Extreme Masters Katowice 2019 wspierać będzie Arseny „ceh9” Trynozhenko.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

x-kom zagra na lanie w Danii!

Świetne wieści napływają do nas z obozu x-kom teamu. Rodzima formacja pomyślnie przebrnęła przez wszystkie etapy europejskich kwalifikacji do Geeks Go...