Deficio
fot. Riot Games

Deficio pozostanie ekspertem w przyszłym sezonie LEC

Kiedy Martin „Deficio” Lynge został ogłoszony jako główny menadżer Origen, wydawało się, że będzie musiał porzucić swoją dotychczasową rolę w League of Legends European Championship. Jak się jednak okazuje, będziemy mogli go zobaczyć na transmisjach z meczów LEC także w roli analityka. Możliwe, że będzie również mógł komentować najbardziej prestiżowe rozgrywki Starego Kontynentu, jednakże z wyłączeniem meczów swojej drużyny.

Deficio rozpoczynał swoją przygodę z League of Legends już w 2011 jako gracz. Po obecności w kilku drużynach i braku większych sukcesów zdecydował się na przerwanie swojej kariery. W styczniu 2014 roku pojawił się po raz pierwszy jako analityk i komentator EU LCS. Pełnił tę rolę aż do 4 grudnia ubiegłego roku, kiedy został ogłoszony jako główny menadżer przyjętego do franczyzowej ligi Origen. Najwidoczniej praca w roli eksperta najważniejszych europejskich zmagań nadal pozostaje w kręgu głównych zainteresowań Duńczyka, gdyż nadal będziemy mogli słuchać go podczas transmisji.

Odliczanie do przyszłego sezonu LEC trwa. Pierwsza kolejka prestiżowych rozgrywek rozpocznie się już w piątek, 18 stycznia. W inauguracyjnym spotkaniu, które będzie miało miejsce o godzinie 17:00, zobaczymy SK Gaming oraz Fnatic. Z kolei zawodnicy Origen swój pierwszy mecz rozegrają kilka godzin później, bo o 22:00, a zmierzą się w nim z G2 Esports.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wind and Rain wraca na scenę Overwatch i zatrudnia dwóch Polaków

Brytyjska organizacja Wind and Rain postanowiła jeszcze raz spróbować swoich sił na scenie Overwatch. W związku z tym zaprezentowała swój nowy skład,...